ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

استفاده از قاب معادل جهت مدل کردن ساختمان های با مصالح بنایی

Year: 1393
Publish place:
COI: CIVILSD01_078
Language: PersianView: 721
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زینب محمدی - کارشناس ارشد مهندسی زلزله، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی
اصغر وطنی اسکوئی - دانشیار گروه عمران دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی

Abstract:

با توجه به ادامه ساخت و ساز ساختمانهای مصالح بنایی در ایران، هزینه محدود و سهولت اجرای آن پیش بینی میشود نیاز به ساخت و ساز این ساختمانها در کشور در سالهای آتی نیز همچنان ادامه داشته باشد؛ از اینرو ضرورت توجه به ارزیابی ساختمانهای با مصالحبنایی، اجتناب ناپذیر است. اگرچه مدلهای پیچیده المان محدود الزامات مدلسازی ساختمانهای بنایی را ارضا میکند، نیاز به دادههایوسیع آزمایشگاهی و تعریف رفتار مصالح و نیروی ماهر و منابع محاسباتی بالایی دارد. لذا استفاده از روشی ساده جهت برآورد لرزهای این گونه ساختمانها حائز اهمیت است. اگرچه روشهای ارزیابی بر اساس عملکرد بیشتر برای ساختمانهای بتن مسلح و فولادی توسعه دادهشدهاند، مطالعه حاضر در مورد ارزیابی لرزهای عملکردی ساختمانهای آجری غیر مسلح موجود در ایران بر اساس عملکرد از طریقتکنیکهای مدلسازی غیرخطی قاب معادل میباشد. این روش بر پایه مطابقت سازه با یک قاب معادل و بر مبنای قوانین ساده تعادل در اجزای ساختمانی بوده و مطالعات اخیر نیز نشان داده که دقت کافی را جهت ارزیابی لرزهای ساختمانهای با مصالح بنایی دارا میباشد.در این روش دیوارهای سازه ای با استفاده از المانهای تیر و ستون و تعریف پارامترهای مربوط به آن در نرم افزار SAP2000 معادل سازی میشوند؛ سپس تحلیلهای استاتیکی و دینامیکی غیرخطی بر روی آنها انجام میگردد. نوع تحقیق، عددی تحلیل محتوا بوده و نتایج تحلیل با سازه آسیب دیده در زلزله مقایسه میشود. ساختمانهای مورد مطالعه ساختمانهای آزمایش شده و ساختمانهای آسیبدیده در زلزله سیلاخور )بروجرد( میباشند. ساختمانهای مورد مطالعه در موقعیت قرارگیری بازشوها و میزان خرابی با یکدیگر متفاوتبوده و عوامل مختلف جهت بررسی آسیب دیدگی در نظر گرفته شده است. نتایج این مطالعه نشان میدهد که رفتار آسیب دیده ساختمان را میتوان به صورت تقریبی با روش مورد نظر ارزیابی نمود

Keywords:

ساختمان بنایی، قاب معادل، نرم افزار SAP2000 ، تحلیل استاتیکی، تحلیل دینامیکی، دیوار باربر

Paper COI Code

This Paper COI Code is CIVILSD01_078. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/345696/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، زینب و وطنی اسکوئی، اصغر،1393،استفاده از قاب معادل جهت مدل کردن ساختمان های با مصالح بنایی،همایش ملی مهندسی عمران ، شهرسازی و توسعه پایدار ،Tehran،،،https://civilica.com/doc/345696

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ل. عبد شریف آبادی، هوشمند؛ زلزله و ساختمان‌های متداول؛ نشریه ...
 • . Braga F, Liberatore D A finite element for the ...
 • . Magenes G, Bolognini D, Braggio C (eds). Simplified Methods ...
 • . FEMA-356, (2000), "Prestandard and Commentary for the Seismic Rehabilitation ...
 • . UBC 21-6, 1997, "In place Masonry shear Tests" International ...
 • . ATC(1997) "NEHRP GuideLines for the Seismic Rehabilitation of Buildings, ...
 • . FEMA 306, (1999), "Evaluation of Earthquake Damaged Concrete and ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 4,623
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support