ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه چند شکلی بخشی از اگزون و اینترون 2 زن لپتین و شناسایی SNP ها در این جایگاه در بز نژاد مهابادی با روش PCR- SSCP

Year: 1392
COI: JR_JLR-2-3_008
Language: PersianView: 317
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا عزیزی - دانشجوی دکتری گروه علوم دامی دانشگاه تبریز
حسین مرادی شهر بابک - استادیار گروه علوم دامی دانشکده علوم زراعی و دامی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران
محمد مرادی شهر بابک - استاد گروه علوم دامی دانشکده علوم زراعی و دامی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران
ابوالفضل زالی - دانشیار گروه علوم دامی دانشکده علوم زراعی و دامی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران

Abstract:

لپتین پروتئینی 16 کیلودالتونی است که غالبا از بافت چربی سفید و اندکی در اپیتلیوم دستگاه گوارش و جفت ترشح شده و نقش مهمی در کنترل وزن بدن، خوراک مصرفی ، ایمنی، تولید شیر و تولید مثل دارد و محصول ژن چاقی (obs) است که توسط ژن بزرگی به نام ژن Ob کد می شود. هدف از این پژوهش مطالعه چند شکلی بخشی از اگزون و اینترون 2 ژن لپتین با روش PCR- SSCP در بز نژاد مهادبادی بود برای این منظور از تعداد 150 راس از بزها و بزغاله های مهابادی موجود در مزرعه آموزشی و پژوهشی گروه علوم دامی دانشگاه تهران (کرج) به صورت تصادفی خونگیری به عمل آمد استخراج DNA با استفاده از روش نمکی و تعیین کمیت و کیفیت ان توسط اسپکتروفتومتر و ژل آگارز 1% انجام شد تکثیر قطعه اختصاصی 271 جفت بازی از بخشی از اگزون و اینترون 2 ژن لپتین به کمک واکنش زنجیره ای پلیمراز انجام شد و برای بررسی چند شکلی این بخش از روش چند شکلی ساختاری رشته ها منفرد (SSCP) استفاده شد. پس از الکتروفورز نمونه ها روی ژل پلی اکریل آمید 12% با ولتاژ 300 ولت به مدت 21 ساعت ، رنگ آمیزی ژل ها با روش نیترات نقره طی سه مرحله تثبیت لکه گذاری و ظهور انجام شد در مجموع همه الگوهای به دست آمده شبیه به هم بود و این جایگاه برای افراد مونومورف بود. برای این جایگاه هفت جهش مشاهده شد که قبلا در بز گزارش و در NCBI ثبت شده بود.

Keywords:

لپتین , چند شکلی PCR-SSCP - SNP- , بز مهابادی

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JLR-2-3_008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/351139/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عزیزی، زهرا و مرادی شهر بابک، حسین و مرادی شهر بابک، محمد و زالی، ابوالفضل،1392،مطالعه چند شکلی بخشی از اگزون و اینترون 2 زن لپتین و شناسایی SNP ها در این جایگاه در بز نژاد مهابادی با روش PCR- SSCP،https://civilica.com/doc/351139

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 20,916
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support