Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری بر رزین های فنولیک و روش های اصلاح آن

Year: 1392
COI: JR_JSCW-3-1_003
Language: PersianView: 3,293
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سید آرش حدادی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی سهند تبریز
محمد مهدویان احدی - استادیار دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی سهند ، تبریز
فرهنگ عباسی - استاد دانشکده مهندسی پلیمر دانشگاه صنعتی سهند تبریز

Abstract:

رزین های فنولیک جزء قدیمی ترین رزین های گرماسخت هستند که علی رغم گذشت بیش از یک صد سال از عمر آنها هم اکنون نیز کاربردهای شایان توجهی در ساخت چسب ها، پوشش ها ، عایق های صنعتی، صفحات مدارهای چاپی، سپرهای حرارتی و کامپوزیت های پیشرفته دارد ویژگی بارز این رزین ها مقاومت حرارتی بالا همراه با قیمت پایین آن می باشد. رزین های فنولیم از واکنش فنول یا مشتقات آن با آلدهیدها در حضور کاتالیزور تهیه می شوند و بسته به نسبت مولی فنول به فرمالدهید و اسیدی یا بازی بودن کاتالیزور رزین حاصل می تواند از نوع رزول یا نووالاک باشد رزین های رزول از نظر ذاتی گرماسخت و در اثر اعمال حرارت شبکه ای و پخت می شوند اما رزین های نووالاک به تنهایی گرمانرم و با افزودن عامل پخت و اعمال حرارت شبکه ای می شوند رزین های فنولیک یکی از رزین هایی است که به تنهایی خصوصیات فیزیکی و مکانیکی مطلوبی ندارند و برای اینکه بتوان از آنها در کاربردهای مهندسی استفاده کرد باید ساختار آن را اصلاح نمود. متداول ترین روش های اصلاح ساختاری رزین های فنولیک استفاده از عامل پخت و مواد پرکننده می باشد . استحکام کششی و خمشی رزین تقویت نشده پایین می باشد همچنین بالا بودن ضریب انبساط حرارتی آن سبب می شود در دماهای بالا رزین دچار جمع شدگی شود که استفاده از روش فوق تا حد مطلوبی این معضل را برطرف می سازد. در این مقاله سعی شده است که روش اصلاح خواص رزین های فنولیک شامل کاتالیزور عامل پخت و اثر پرکننده تا حد امکان بررسی و تحلیل شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JSCW-3-1_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/351200/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حدادی، سید آرش و مهدویان احدی، محمد و عباسی، فرهنگ،1392،مروری بر رزین های فنولیک و روش های اصلاح آن،https://civilica.com/doc/351200

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.50
2 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 1
3 0
2 0
1 0
نقد پژوهشگران در مورد Paper مروری بر رزین های فنولیک و روش های اصلاح آن
سعید بوستانی (1399/09/13): توضیح کامل نیست و تکراری هست

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 4,311
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support