ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی راهکارهای طراحی معماری اکولوژیک بر مبنای حفاظت از اکوسیستم تالاب بین المللی میانکاله

Year: 1393
COI: ICSAU02_0014
Language: PersianView: 557
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فرزانه الیاسی گرجی - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری- معماری، موسسه آموزش عالی روزبهان ساری
مهدیه پژوهان فر - استادیار دانشکده معماری، دانشگاه گلستان

Abstract:

تالابها بوم سازگارهای پیچیده و منحصر به فردی هستند که با وجود اقدامات مخرب انسان، با اشکال مختلف حیاتی خود و با توجه به شرایط و موقعیت جغرافیایی در مناطق مختلف همچنان پایدار مانده اند. شبه جزیره و تالاب میانکاله واقع در استان مازندران به دلیل زیست بوم شاخص به عنوان یکی از تالابهای با ارزش جهان در فهرست تالابهای کنوانسیون بین المللی رامسر شناخته شده است و از سوی سازمان یونسکو شناسنامه و مشخصات ویژه ای برای آن تهیه شده است. ساخت وسازها و طرحهای اجرا شده در شبه جزیره میانکاله بدون توجه به اکوسیستم ویژه آن صورت گرفته است به طوری که محیط زیست آنرا به مخاطره انداخته است. بنابراین رعایت راهکارها و اصول طراحی معماری اکولوژیک با توجه به اکوسیستم منطقه در راستای حفاظت از این اکوسیستم کم نظیر ضروری است. این پژوهش در پی آن است تا با ارزیابی راهکارهاری طراحی معماری اکولوژیک در اکوسیستمهای شاخصی چون تالابها، بتواند در کاهش اثرات مخرب زیست محیطی در این نوع اکوسیستمها موثر واقع شود. پژوهش حاضر از نوع توصیفی تحلیلی بوده و با هدف ارزیابی راهکارهای طراحی معماری اکولوژیک بر مبنای حفاظت از اکوسیستم تالاب میانکاله انجام شده است. جامعه آماری مورد پژوهش شامل 103 نفر از کارشناسان و متخصصان محیطزیست و ساختمان میباشد که با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی به عنوان نمونه آماری مورد مطالعه، انتخاب شدند. ابزار مطالعه، پرسشنامه بوده که روایی و پایایی آن با استفاده از روش آلفای کرونباخ ارزیابی شد. اطلاعات جمع آوری شده با استفاده از نرم افزار spss و آزمونهای آماری One-sample T-Test و Regression تحلیل شده است. نتایج حاصل از آزمون T نشان میدهد که راهکارهای طراحی معماری اکولوژیک بر مبنای حفاظت از اکوسیستم تالاب میانکاله، در سطح 5 درصد معنادار بوده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSAU02_0014. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/352693/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
الیاسی گرجی، فرزانه و پژوهان فر، مهدیه،1393،ارزیابی راهکارهای طراحی معماری اکولوژیک بر مبنای حفاظت از اکوسیستم تالاب بین المللی میانکاله،2nd international congress of structure, architecture and urban development،Tabriz،https://civilica.com/doc/352693

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • مقدم، ح. طرح لرزه‌ای ساختمان‌های آجری، موسسه انتشارات علمی دانشگاه ...
 • تقی زاده، م. مبانی نظری معماری و شهرسازی اسلامی، انتشارات ...
 • بحرینی، س. مبانی طراحی شهری، انتشارات دانشگاه تهران، .1377 ...
 • آین‌نامه طراحی ساختمان‌ها در برابر زلزله (استاندارد 280)، ویرایش سوم، ...
 • فیوض، ع. مطالعه خصوصیات دینامیکی کندوهای بتنی با روش ارتعاشات ...
 • رحیم‌زاده، ف.، باقری، س. برسی رفتار دینامیکی مخازن روزمینی انعطاف‌پذیر، ... [Conference Paper]
 • Dicleli M, Bruneau . Seismic performance of single-span simply supported ...
 • AASHTO. LRFD bridge design specifications (4th ed.). Washington (DC): American ...
 • 18 December 2014, Tabriz , Iran ...
 • Chopra AK. Dynamics of structures: Theory and applications to earthquake ...
 • Computers and Structures, Inc. SAP2000, version 7.4, Integrated structural analysis ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: موسسه غیرانتفاعی
  Paper count: 953
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support