ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر پارامترهای دما و رطوبت بر میزان ضریب حداکثر مصرف ماهانه آب شرب مطالعه موردی شهر گرگان

Year: 1393
COI: ICSDA01_1163
Language: PersianView: 699
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن عباسی - دانشجوی کارشناسی ارشد عمران آب و فاضلاب، موسسه غیرانتفاعی لامعی گرگان
امیر احمد دهقانی - دانشیار مهندسی عمران آب، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
علیرضا طبرسا - استادیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه گلستان

Abstract:

یکی از منابع بسیار مهم و حیاتی که در زندگی روزمره انسانها و کشورها و تداوم تولیدات نقش فوق العاده دارد، منابع آبی است . میزان مصرف سرانه آب در اجتماعات مختلف متفاوت است و با فرهنگ و شرایط اقلیمی و ارتقا سطح بهداشت جوامع ارتباط مستقیم دارد. قرار داشتن ایران در منطقه گرم و خشک موجب شده تا استحصال و بهرهوری از آب بویژه آب شرب و سالم موضوع مهمی به شمار رود. با توجه به مسایل بیان شده و اهمیت آب و مصرف آن و وجود بحران کم آبی، تحقیق حاضر روی ضریب حداکثر مصرف ماهانه آب شرب شهر گرگان انجام شد. از آنجایی که عوامل بسیاری از جمله دما، رطوبت، جمعیت و پارامترهای اقلیمی، مسایل فرهنگی و غیره بر ضریب حداکثر مصرف ساعتی و روزانه تاثیرگذار است، در این پژوهش به بررسی اثر پارامترهای میانگین دما، میانگین رطوبت نسبی و حداکثر دما بر ضریب حداکثر مصرف ماهانه پرداخته شده است. برای بررسی تاثیر پارامترهای مذکور بر ضریب حداکثر مصرف از رگرسیون تک متغیره استفاده شد و نتایج نشان د اد که میانگین دمای ماهانه بیشترین تاثیر را در ضریب حداکثر مصرف دارند. سپس برای بهبود نتایج و تاثیر هم زمان متغیرها از رگرسیون چند متغیره استفاده شد، نتایج نشان داد که استفاده از هر سه پارامتر باعث بهبود نتایج خواهد شد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICSDA01_1163. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/355470/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عباسی، محسن و دهقانی، امیر احمد و طبرسا، علیرضا،1393،اثر پارامترهای دما و رطوبت بر میزان ضریب حداکثر مصرف ماهانه آب شرب مطالعه موردی شهر گرگان،International conference on sustainable development, strategies and challenges With a focus on Agriculture, Natural Resources, Environment and Tourism،Tabriz،https://civilica.com/doc/355470

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • پیشبینی مصرف آب شهری با در نظر گرفتن اثرات تغییر اقلیم (مطالعه موردی شهر نیشابور) [Conference Paper]
 • بررسی تاثیر تغییرات دمای هوا بر میزان مصرف آب شهری (مطالعه موردی شهر کوهپایه اصفهان) [Conference Paper]
 • تعیین ضرایب حداکثر ساعتی و روزانه و مصرف سرانه آب آشامیدنی شهرستان کرمانشاه [Conference Paper]
 • محلوجی، 1375.0.در ترجمه آمار مهندسی.مولف: آلبرت.باوکرج، تهران مرکز نشر دانشگاهی. ...
 • Liu J, Savenije HG, Xu J.2002. Forecast ofwater demand inWeinan ...
 • Stark, H. L., Stanley, S. J., & Buchanan, I. D.1999. ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: موسسه غیرانتفاعی
  Paper count: 147
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support