Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پایشی بر فنون ساخت در شیوه های معماری ایرانی از پارسی تا اصفهانی

Year: 1393
COI: UUSD01_0514
Language: PersianView: 522
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدعلی سیدیان - استادیار دانشکده هنر و معماری، دانشگاه مازندران
رقیه جورسرا - دانشجوی کارشناسی ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی

Abstract:

گرچه وظیفه ی اصلی و همچنین بزرگترین دستاوردهای معماری ایران در خدمت دین بود،ولیکن فعالیتهای معماری به هیچ روی به ساختن شاهکارهای دینی و کاخهای دنیوی محدود نمی شد. سایر بناها با همان زییایی و مستلزم همانمهارت و قدرت تخیل در سراسر کشور ساخته می شدند. از مهمترین آنها را می توان پلها، بازارها،مساجد، کاروانسراها، دژها و باغها که در مجموع تا حدود زیادی ناشی از ضرورت ها ی آن روزگاران بود ملزون توجه قرار داد.با این تفاسیر می تواناینگونه بیان داشت که تحولات ساختاری در دوره های مختلف تاریخ این مرز و بون دارای فراز و نشیب های بوده که نقطهی جوشش تا افول هر شیوه ای بنا به قوان و اقتدار حکومت های مرکزی به منظر نمود و اصالت هویتی ایران می انجامید . نقطه ی آغاز تا پایان پژوهش حاضر، به بررسی وضعیت و دستاوردهای ساختاری معماری در شیوه های مختلف تقسیمشده از نگاه مورخان و تحلیل گران پرداخته است که با استناد به منابع مکتاو و پایش درآمدهای گفتاری از معایب تا شاخصه های تکنیکی معماری بومی این مرزو بوم به بنیاد عمل درآید.درچگونگی تدوین و فرضیات پایش آماده از موضوع مورد مطالعه تکنیک های ساخت و میانی تکمیل شده از دوره های مختلف تاریخی با استناد به نمونه های شاخص هر دورهبه ارزیابی داده های موثر از معنای فناوری در عهد کهن به معنای ساختارهایی پابرجا به معرض وجود آمده است که معنایی جزء سازش ها و سازگاری های مطالعاتی در بهره ی وجود برای ساکنان آن دوره از حکمرانان و عوام مردم نداشته است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UUSD01_0514. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/361146/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سیدیان، سیدعلی و جورسرا، رقیه،1393،پایشی بر فنون ساخت در شیوه های معماری ایرانی از پارسی تا اصفهانی،First National Conference on Urban Planning, Urban Management and Sustainable Development،Tehran،https://civilica.com/doc/361146

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • «آنچه خود داشتیم»(1375)، مجله آفتابگردان، سال دوم، شماره 5 . ...
  • اسپور، دنیز، ترجمه: جلال الدین اعلم، امیر، (1383)؛ « انگیزه ...
  • پیرنیا، محمد کریم، (1378)« تحقیق در معماری گذشته ایران، » ...
  • پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی، (1378) « دایره المعارف بناهای ...
  • پوپ، آرتور، ترجمه: صدری افشار، غلامحسین، (373 1)، «معماری ایران»، ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 11,164
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support