ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاملی در معماری سنتی، بافت تاریخی گرگان نمونه موردی محله میخچه گران

Year: 1393
COI: UUSD01_0859
Language: PersianView: 557
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد تقی پور - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی معماری،گروه معماری و شهرسازی ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان، گرگان، ایران
مهدیه پژوهان فر - استادیار، گروه معماری، دانشکده فنی و مهندسی گرگان، دانشگاه گلستان

Abstract:

محله از تجمع و به هم پیوستگی، معاشرت نزدیک و اتحاد غیر رسمی میان گروهی از مردم به وجود می آید . به همین جهت یکی از کانون های خرد شکل گیری هویت های فرهنگی و تعلق اجتماعی شده است .با تحولات سریع و رشد شهرنشینی کارکرد نهادهایی که امکان برقراری ارتباط میان ساکنین محله را فراهم می کرده، کاهش یافته است . این شرایط در رشد فردیت بیش از پیش تأثیر گذاشته و ارتباطات بین انسا نها را با مشکلاتی روبرو کرده است .امروزه با رونق گرفتن جامعه تولیدی و تمرکز بر کار و اشتغال زمان حضور افراد در محلات کاهش یافت و در نتیجه این انباشت سرمای های که برای افراد و جامعه به وجود آمد تحرک طبقاتی افزایش یافت وجابجایی بین محلات افزایش یافت و تعلق محله ای کم رنگ شد . مدیریت شهری هم بر آن شد تا امکانات جدیدی را برای شهروندان ایجاد نماید که این خود شاملساخت و سازهای جدید در محلات و بافت قدیمی و به اصطلاح فرسوده بود . این مقاله شامل معرفی محله، نقاط قوت و ضعف و ارائه راهکار میباشد و از روش کتابخانه ای و اسنادی و مشاهده ای استفاده شده است .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UUSD01_0859. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/361484/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
تقی پور، محمد و پژوهان فر، مهدیه،1393،تاملی در معماری سنتی، بافت تاریخی گرگان نمونه موردی محله میخچه گران،First National Conference on Urban Planning, Urban Management and Sustainable Development،Tehran،https://civilica.com/doc/361484

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,966
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support