ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش شاخص ارزیابی CMF در بازرسی ایمنی حاشیه راه ها و کاربرد آن در مطالعات مهندسی ارزش مطالعه موردی بزرگراه فیروزکوه گدوک

Year: 1393
Publish place:
COI: VECONF01_013
Language: PersianView: 400
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهروز توسلی کله بستی - کارشناس ارشد راه و ترابری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
مرتضی حسین صباغیان - کارشناس ارشد راه و ترابری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
اسماعیل رجایی نجف آبادی - کارشناس ارشد راه و ترابری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
جواد جمعه پورچهارامان - کارشناس ارشد راه و ترابری، دانشگاه صنعتی شریف

Abstract:

رعایت اصول و قواعد آئیننامههای ایمنی راه در هنگام جانمایی و نصب تاسیسات ایمنی همواره به عنوان یکی از تاثیرگذارترین اقدامات در تامین ایمنی بهرهبرداران راه مطرح بوده است. همچنین با توجه به بالا بودن هزینه ایمنسازی راهها انجام مطالعات مهندسی ارزش و اتخاذ تصمیمات با خرد جمعی از روی آمار و شاخصهای تاثیرگذار بر بهبود وضعیت راهها امری ضروریست. متاسفانه امروزه در جادههای کشور ناهمگونیهای بسیاری در انتخاب نوع تاسیسات ایمنی و توجه به شاخص های میدانی راه وجود دارد که این امر باعث بحرانی شدن وضعیت این نواحی از نظر شدت سوانح جادهای شده است چنانکه بر اساس بانک اطلاعاتی مرکز مدیریت راههای استان تهران، بیشترین نواقص در میان لیست نقاط حادثه خیز به قسمت حاشیه راه بر میگردد. درگزارش های R(RSA نیز غیر ایمن بودن راه در این نواحی، عامل اصلی مرگ و میر در سوانح جاده ای خروج از راه مطرح شده است. در این مقاله با معرفی نقش فاکتور اصلاحی تصادف 2 MFC به عنوان شاخص ارزیابی ایمنی درفرآیند بازرسی ایمنی راه گامی در جهت دستیابی به معیاری جدید برای تصمیمگیری کارشناسان در مطالعات مهندسی ارزش برداشته شدهاست، که با مطالعه موردی بزرگراه فیروزکوه - گدوک یک معادله پلی نومیال از رابطه میان شاخص CMF و چگالی قسمتهای محافظت نشده درحاشیه راه UT به عنوان یکی از پارامترهای موثر در ایمنی حاشیه راهها ارائه شده است.

Keywords:

ایمنی ، فاکتور اصلاحی تصادف ، حاشیه راه، مدلسازی. مهندسی ارزش

Paper COI Code

This Paper COI Code is VECONF01_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/363263/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
توسلی کله بستی، بهروز و حسین صباغیان، مرتضی و رجایی نجف آبادی، اسماعیل و جمعه پورچهارامان، جواد،1393،نقش شاخص ارزیابی CMF در بازرسی ایمنی حاشیه راه ها و کاربرد آن در مطالعات مهندسی ارزش مطالعه موردی بزرگراه فیروزکوه گدوک،کنفرانس ملی مهندسی ارزش و مدیریت هزینه ،Tehran،،،https://civilica.com/doc/363263

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • La Torre, F., et al., Improving Roadside Design to Forgive ...
 • Thomson, R., DO6: European Best Practice for Roadside Design: Guidelines ...
 • Shinar, D.. Traffic safety and human behaviour. Vol. 5620. 2007: ...
 • FHWA. Crash Modification Factors in Practice. 2013: Available from: _ ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 30,722
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support