ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل عددی اثر قوس زدگی در پایدارسازی شیروانی های خاکی با استفاده از تکنیک شمع کوبی

Year: 1394
COI: ICCE10_0066
Language: PersianView: 811
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد اعزازی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی معدن دانشگاه تهران
محمدحسین خسروی - استادیار دانشکده مهندسی معدن دانشگاه تهران
سیدمهران سیدمجردثمرین - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی معدن دانشگاه تهران

Abstract:

در چند دهه اخیر تکنیک استفاده از شمع در پایدار سازی شیروانی ها متداول شده است. در بررسی های آزمایشگاهی، وقوع پدیده قوس زدگی مشاهده و گزارش شده و در مطالعات تحلیلی محدودی که در این زمینه صورت گرفته، بیان شده است که در نتیجه عمل قوس زدگی از میزان فشار جانبی خاک کاسته می شود. بنابراین طراحی دیوارها بر اساس روابط متداول ضریب فشار جانبی خاک، تا حدودی محافظه کارانه بوده و با منظور کردن این پدیده، ضریب اطمینان در برابر لغزش به مقدار قابل توجهی افزایش خواهد یافت. در این تحقیق سعی شده است که با استفاده از روش عددی المان محدود وقوع پدیده قوس زدگی در شیروانی های خاکی شمع کوبی شده مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد. برای این منظور یک شیروانی خاکی با ترانشه ای به عمق چهار متر در جلوی آن با استفاده از نرم افزارABAQUSمدل شده است. یک ردیف شمع در دیواره ترانشه نصب شده و تاثیر قطر و فاصله داری شمع ها بر جابجایی خاک بین شمع ها و در نتیجه پایداری شیروانی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. نتایج این تحقیق شکل گیری پدیده قوس زدگی در پشت شمع ها را تصدیق کرده و نشان می دهد که با افزایش نسبت فاصله به قطر شمع ها، جابجایی خاک میان شمع ها افزایش می یابد. همچنین با افزایش پارامترهای مقاومتی خاک از میزان جابجایی خاک میان شمع ها کاسته شده و می توان فاصله بین شمع ها را افزایش داد. با توجه به نتایج بدست آمده می توان گفت که با در نظر گرفتن پدیده قوس زدگی در پایدار سازی ترانشه ها می توان تعداد بهینه شمع را محاسبه کرده و در هزینه و زمان انجام پروژه صرفه جویی کرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCE10_0066. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/363796/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اعزازی، محمد و خسروی، محمدحسین و سیدمجردثمرین، سیدمهران،1394،تحلیل عددی اثر قوس زدگی در پایدارسازی شیروانی های خاکی با استفاده از تکنیک شمع کوبی،10th International Congress on Civil Engineering،Tabriz،https://civilica.com/doc/363796

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Terzaghi K (1943). "Theorectical Soil Mechanics": J. Wiley and Sons. ...
 • Finn, W.D. (1963)." Boundary value problems of soil mchanics" Journal ...
 • Wang, L. & Yen, A.M (1974). "Siol arching in slope" ...
 • Handy, R.L. (1995)."The arch in soil" Journal of geotechnical engineering ...
 • M.H. Khosravi, T. Pipatpongsa, A. Takahashi and J. Takemura, 2011, ...
 • M.H. Khosravi, L. Tang, T. Pipatpongsa, J. Takemura, P. Doncommul, ...
 • M.H. Khosravi, J. Takemura and T. Pipatpongsa, 2013, Centrifugal Modeling ...
 • M. H. Khosravi, T. Pipatpongsa, J. Takemura, March 6-8, 2012, ...
 • Frydman, S. & Keissar, I. (1987) "Earth pressure on ratining ...
 • M.H. Khosravi, T. Pipatpongsa and J. Takemura, 2013, Experimental analysis ...
 • ASCE, Vol. 89, No. SM5, 39-72. ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 72,847
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support