ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر سربار دانهای کوره بلند ذوب آهن اصفهان GGBS بر دوام خاک رس تثبیت شده با آهک در آزمایش یخ زدن و آب شدن

Year: 1394
COI: ICCE10_0861
Language: PersianView: 568
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود مکارچیان - استادیار دانشگاه بوعلی سینا
میلاد نجاتی - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مکانیک خاک و پی دانشگاه بوعلی سینا
فاطمه مرشدی نجات - دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک خاک و پی دانشگاه بوعلی سینا

Abstract:

یکی از روشهای اصلاح یا بهبود خواص خاکها تثبیت با آهک است. در صورتی که خاک حاوی یون سولفات باشد یا خاک تثبیت شده در معرض آب سولفاته قرار گیرد، حضور آهک نه تنها باعث کاهش تورم لایه تثبیت شده نمیشود، بلکه نتیجه عکس داده و سبب افزایش تورم میگردد. این پدیده به علت انجام واکنشهای شیمیایی بین کانیهای رس، آهک و سولفات است که منجر به تشکیل کانیهای اترینگایت و تاماسایت شده و این کانیها با جذب آب بهشدت متورم میشوند. در این تحقیق تاثیر سرباره ذوب آهن اصفهان بر دوام خاک رس تثبیت شده با آهک، در آزمایش یخ زدن و آب شدن به کمک آزمایش تکمحوری مورد بررسی قرار گرفته است. نمونهها با ترکیبات مختلف آهک، سرباره وگچ در درصد رطوبت بهینه ترکیب شده و به مدت 28 روز در دمای 45 درجه عملآوری شدند سپس نمونهها بعد از عملآوری و خروج از آون، از قالب خارج شده و در دمای 23 - درجه سلسیوس منجمد میشدند و جهت آبشدن در یک محفظه بدون تبادل رطوبتی با محیط آب میشدند. پس از دوره عملآوری نمونهها، طی 6 سیکل متوالی تحت آزمایشهای یخ زدن و آب شدن قرار گرفتند. نتایج آزمایشها نشان میدهد سرباره همراه با آهک میتواند در کاهش حساسیت خاک تثبیتشده در مقابل سیکلهای یخزدن و آبشدن و تر و خشکشدگی مؤثر باشد. باتوجه به این نتایج این تحقیق، استفاده از سرباره که محصول فرعی صنایع ذوبآهن است، میتواند از جنبههای گوناگون مانند جایگزینی درصدی از آهک با سرباره که یک ماده بیضرر است، مفید باشد

Keywords:

خاک رس، تثبیت خاک، آهک، سربارهGGBS , دوام، یخزدن و آبشدن

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICCE10_0861. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/364558/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مکارچیان، مسعود و نجاتی، میلاد و مرشدی نجات، فاطمه،1394،تاثیر سربار دانهای کوره بلند ذوب آهن اصفهان GGBS بر دوام خاک رس تثبیت شده با آهک در آزمایش یخ زدن و آب شدن،10th International Congress on Civil Engineering،Tabriz،،،https://civilica.com/doc/364558

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • دفتر تدوین ضوابط و معیارهای فنی (1382)، "دستورالعمل تثبیت لایه‌های ...
 • طباطبایی، ا. (1384)، " روسازی راه، ". تهران، چاپ یازدهم، ...
 • تاثیر آب سولفاته بر مقاومت تک محوری خاک تثبیت شده با آهک [Conference Paper]
 • پژوهشکده حمل و نقل (1388)، راهنمای تثبیت لایه‌های خاکریز و ...
 • Sherwood, P. T. (1993), _ Soil Stabilization with Cement and ...
 • Basma, A.A.and Tuncer, E.R., (1991), "Effect of Lime on Volume ...
 • Ferri, G.A., Eads, J.L., Graves, R.E.and Mcclellan, G.H., (1991), _ ...
 • McKennon, J.T. and Hains, Norman L. and Hoffman, David C. ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 9,300
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support