Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی میزان آگاهی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان در مورد بازیافت مواد زائد جامد در پاییز 1391

دومین همایش ملی آلودگی های محیط زیست و توسعه پایدار
Year: 1393
COI: EPCM02_095
Language: PersianView: 388
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدباقر میران زاده - عضو هیئت عملی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، دانشکده بهداشت، گروه مهندسی بهداشت محیط
غلامرضا حسین دوست - کارشناس ارشد بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کاشان، دانشکده بهداشت، گروه مهندسی بهداشت محیط
سیدمهدی تخت فیروزه - دانشجوی کارشناسی مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی کاشان، دانشکده بهداشت
مجتبی جهانی

Abstract:

هدف: افزایش روزافزون جمعیت و رشد و توسعه جوامع شهری و گسترش کلانشهرها، موجب شده است تا میزان تولید مواد زائد جامد رو به فزونی نهاده و این مسئله به صورت یکی از معضلات و مشکلات بشر درآید که هم سلامت و هم محیط زیست او را درمعرض خطر قرار دهد. بازیافت (Recycling) حالتی است که یک ماده زائد طی مراحل و عملیات مختلف به محصول جدید تبدیل و به مصرف می رسد. آموزش عالی در زمینه افزایش آگاهی مردم نقش مهمی را چه در عصه تحقیق و چه در تربیت متصصان و مدیران در کلیه زمینه ها ایفا می کند. مواد و روش ها: مطالعه حاضر یک مطالعه توصیفی بود که به صورت مقطعی در پاییز سال 1391 انجام گرفت. جامعه مورد پژوهش را 250 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان که در سه دانشکده پرستاری و مامایی، پیراپزشکی و پزشکی مشغول به تحصیل بودند تشکیل می داد. بدین منظور پرسشنامه ای حاوی 20 سوال که 12 سوال آگاهی و 8 سوال نگرشی بود به طور کاملاً تصادفی در بین دانشجویان هر دانشکده توزیع و پس از تکمیل جمع آوری شد. سپس نتایج مورد بررسی و آنالیز قرار گرفت. یافته ها: این تحقیق نشان داد که بین دانشجویان پرسش شونده 58 درصد دارای آگاهی ضعیف، 34 درصد دارای آگاهی متوسط و تنها 8 درصد دارای آگاهی خوبی در زمینه بازیافت مواد زائد جامد بودند. بدین ترتیب ضرورت تدوین برنامه ای اساسی در زمینه اطلاع رسانی در مورد بازیافت در دانشگاه احساس می شود. در مورد بهترین راه کسب آگاهی در مورد بازیافت به عقیده 46 درصد دانشجویان، خانواده، رسانه های عمومی، روزنامه و مجلات و مدارس و دانشگاه ها در کنار هم می توانند بهترین راه کسب آگاهی در زمینه بازیافت باشند. رسانه های عمومی به تنهایی با 30 درصد در رتبه بعدی قرار دارند. نتیجه گیری: آگاهی اکثر دانشجویان و همچنین مردم در کشور در مورد بازیافت در حد ضعیف است و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز از این قاعده مستثنا نیستند. ضرورت همکاری بین بخشی در این مورد در سطح کشور خیلی احساس می شود و با توجه به نظر مردم خانواده، رسانه های عمومی، روزنامه و مجلات و مدارس و دانشگاه ها هر کدام در حیطه وظایف خود می توانند به این مهم بپردازند و نقش رسانه های عمومی در این بین بیشتر احساس می شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EPCM02_095. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/365109/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میران زاده، محمدباقر و حسین دوست، غلامرضا و تخت فیروزه، سیدمهدی و جهانی، مجتبی،1393،بررسی میزان آگاهی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کاشان در مورد بازیافت مواد زائد جامد در پاییز 1391،The 2rd National Congress in Environmental Pollution and the Sustainable Development،Sanandaj،https://civilica.com/doc/365109

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: علوم پزشکی
Paper count: 1,426
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط


مقالات فوق بر اساس داده کاوی مقالات مطالعه شده توسط پژوهشگران محاسبه شده است.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support