ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

روند تحول بسته بندی شیر تازه

Year: 1393
COI: MILKFDO02_071
Language: PersianView: 742
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

مجید جوانمردداخلی - دانشیار گروه صنایع غذایی و تبدیلی، پژوهشکده فناوریهای شیمیایی، سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی، ایران – تهران.

Abstract:

شیر مخلوط پیچیده ای از آب، پروتئین ها، چربی ها، کربوهیدرات ها، آنزیم ها، ویتامین ها، و مواد معدنی است. به دلیل ترکیب خاص و نزدیک pH آن به خنثی، آن را به یک محصول بسیار فاسد شدنی با پتانسیل فساد بالا است که نتیجه آن کاهش کیفیت و ایمنی می باشد.بسته بندی دارای نقش های عمده ای در صنایع غذایی از جمله مهار رشد و گسترش عوامل فساد و بیماریزا، حفظ کیفیت، راحتی، و ارتباطات می باشد. شیر تازه به دلیل فساد سریع و استعداد به آلودگی به عوامل بیماریزا، نیاز به بسته بندی وی‍‍ژه خواهد داشت. در این مطالعه به تاریخچه و روند تحول بسته بندی شیر از آغاز تا کنون پرداخته شده است. انواع بسته بندی های سنتی تا بسته بندی در شیشه، بسته بندی پلاستیکی و غیره مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. در ادامه به بکارگیری انواع روش های نوین بسته بندی شیر تازه اشاره شده و اهمیت آنها در بهبود کیفیفت شیرهای تازه عرضه شده خواهیم پرداخت. به فناوری های معرفی شده برای استفاده از بسته بندی های فعال و هوشمند برای شیر اشاره خواهیم نمود. در ادامه در هرمورد مثال هایی با ارایه روش انجام بسته بندی و تاثیرات این بسته بندی ها در بهبود کیفیت و ماندگاری شیر تازه خواهیم پرداخت. یکی از موضوعات بسیار مهم در بسته بندی مواد غذایی استفاده مجدد از پلاسیتک های بازیافتی و استفاده مجدد در بسته بندی مواد غذایی می باشد. شیر تازه یکی از مهمترین مواد غذایی است که از دسته از مواد برای بسته بندی آن استفاده می شود. در بخشی از این مطالعه به کارکرد های بسته بندی های بازیافتی برای بسته بندی شیر تازه، مزایا و خطراتی که باید در استفاده از این مواد بازیافتی مورد توجه قرار گیرد اشاره می نمائیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MILKFDO02_071. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/365499/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جوانمردداخلی، مجید،1393،روند تحول بسته بندی شیر تازه،The 2nd National Congress of Milk Safety from Production to Consumption and Its Role in Human Nutrition،Tehran،https://civilica.com/doc/365499

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پژوهشگاه دولتی
Paper count: 1,530
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support