ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت آب شهری تبریز با تاکید بر قابلیت اطمینان به کمک الگوریتم ارتقاء یافته مجموعه ذرات

Year: 1391
COI: JR_CEEJ-42-68_004
Language: PersianView: 357
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسن حاجی کاظمیان - دانش آموخته کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تبریز
مهدی ضرغامی - دانشیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تبریز
محمد علی بادامچی زاده - استادیار دانشکده مهندسی برق دانشگاه تبریز
محمد علی قربانی - دانشیار دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز

Abstract:

خطوط انتقال از زرینه رود و نهند و آب های زیرزمینی (چاه ها و قنوات) منابع تامین کننده اصلی آب کلان شهر تبریز را تشکیل می دهند در این مقاله مدیریت تامین آب این شهر با توجه به اهداف اقتصادی ، زیست محیطی و قابلیت اطمینان سیسم مورد بررسی قرار گرفته است. همچنین کنترل نشت و تعمیر شبکه به عنوان یک راه کار مدیریت تقاضا دیده شده و وضعیت تامین بهینه آب شهر تا سال 1402 استخراج شده است این بررسی با توجه به روند تغییرات جمعیتی شهر و تغییر در الگوی مصرف صورت پذیرفته و قابلیت اطمینان منابع آب به عنوان یک تابع هدف بهینه سازی و معیار ارزیابی عملکرد سیستم معرفی شده است به منظور حل مسئله بهینه سازی چند هدفه از برنامه ریزی سازشی استفاده و مدل با استفاده از الگوریتم معمولی و نیز ارتقاء یافته مجموعه ذرات (PSO) حل شده است بررسی ها نشان دهنده کارایی بهتر در عملکرد الگوریتم توسعه یافته است نتایج حل مدل کفایت منابع فعلی آب شهر تا سال 1400 را نشان می دهند که البته با توجه به سطح اطمینان پذیری سیستم، به کار گیری یک منبع دیگر پس از آن ضروری است در بخش دیگر حساسیت سیستم نسبت به وقوع شکست در هر یک از منابع بررسی شده که نشان دهنده حساسیت بالای سیستم نسبت به خط انتقال زرینه رود است.

Keywords:

مدیریت آب شهری، بهینه سازی چند هدفه، قابلیت اطمینان، تحلیل حساسیت، برنامه ریزی سازشی، الگوریتم مجموعه ذرات

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_CEEJ-42-68_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/369204/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حاجی کاظمیان، حسن و ضرغامی، مهدی و بادامچی زاده، محمد علی و قربانی، محمد علی،1391،مدیریت آب شهری تبریز با تاکید بر قابلیت اطمینان به کمک الگوریتم ارتقاء یافته مجموعه ذرات،،،،،https://civilica.com/doc/369204

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 19,882
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support