ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی سیر تحول پلان مسجد جامع اصفهان

Year: 1394
COI: NCIIAU01_169
Language: PersianView: 1,401
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سارا رجبی خمسه - دانشجوی کارشناسی ارشد،گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی زنجان
مجید شهبازی - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان

Abstract:

انعقاد نطفه اصفهان را باید همزمان با بنیاد مسجد جامع اصفهان در محل فعلی آن در سال 156 هجری دانست. مسجد جامع اصفهان در منتها الیه شمال غربی میدان مرکزی شهر بنا گردید و از قدیمی ترین نمونه مساجد ایرانی است و اولین الگوی مساجد جامع چهار ایوانی را ارائه نموده است و دیگر آنکه کلیه جنبه های هنر و معماری ایران مربوط به دوازده قرن تاریخ شهر اصفهان را در بر دارد و بهمین جهت دائره المعارف هنر و معماری نامید شده است. بنای مسجد جامع اصفهان یک کلیت واحد معماری است و از بخشها و قسمتهای مختلف تشکیل شده است که بعضی از این قسمتها مربوط به یک دوره ساختمانی و بعضی دیگر مربوط به ادوار متعاقب است، پلان مسجد تحولات معماریدورههای گوناگون اسلامی را دورههای مختلف تاریخی از دیلمیان، سلجوقیان، آق قویونلوها و ایلخانی تا صفوی، و قاجاری را در بر دارد که طی دوره های مختلف تغییراتی انجام شده است ، در این مقاله سعی خواهد شد تا تغییرات صورت گرفته در پلان مسجد جامع اصفهان را بر مبنای شواهد و گزارشات باستان شناسی و منابع تاریخی در طول دوره های مختلف بررسی کنیم

Keywords:

مسجد جامع اصفهان , سیر تحول پلان , اولین الگوی مساجد چهار ایوانی , دایره المعارف هنر معماری

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCIIAU01_169. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/371697/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رجبی خمسه، سارا و شهبازی، مجید،1394،بررسی سیر تحول پلان مسجد جامع اصفهان،The National Conference on Iranian - Islamic Architecture and Urbanism،Rasht،https://civilica.com/doc/371697

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,932
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support