Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

واکاوی موانع پیشروی توسعه معماری پایدار در صنعت ساختمان با استفاده از روش ماتریس SWOT

Year: 1394
COI: NCCPP02_138
Language: PersianView: 771
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

تکتم سالاری - عضو هیئت علمی موسسه آموزش عالی عطار مشهد
پوریا ایلدرآبادی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران مدیریت ساخت موسسه آموزش عالی خاوران مشهد
علیرضا جاودانیان - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران مدیریت ساخت موسسه آموزش عالی خاوران مشهد
امیر رضا مهردوست - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران مدیریت ساخت موسسه آموزش عالی خاوران مشهد

Abstract:

امروزه بشر بابحرانهایی نظیر پدیده گرمایش جهانی کمبود منابع انرژی و الودگی های زیست محیطی دست وپنجه نرم می کند باتوجه به حجم زیاد ساخت وس از ساختمانها نقش بسزایی برروی منابع انرژی محیط زیست زیبایی و توسعه پایدار شهری ایفا می کنند دراین راستا به منظور رسیدن به اهداف بهینه ای و راندمان بالاتر درزمینه مصرف انرژی باید ساختارکلی ساختمان درتمامی جوانب مورد بررسی قرارگیرد لازمه این امر برداشتن گامهایی موثرتوسط دست ا ندرکاران و مجریان این صنعت می باشد این امرمیسرنیست جز با جایگزینی الگوهای زیرساختی صحیح مبتنی برتعادل بین محیط زیست بهینه سازی و طراحی اصولی برای براورده کردن نیازهای فعلی به گونه ای که با براورد و مدیریت صحیح استفاده ازمنابع انرژی تون نسلهای بعد جهت تامین انرژی کاهش نیابد دراین راستا داشتن دانش و اگاهی ازفناوری ها و انرژی های پایدار منجر به ارایه راهکارهای کارامد جهت برون رفت ازمشکلات پیشروی این صنعت میشود درپژوهش انجام شده با استفاده ازماتریس SWOTضمن تعیین فرصت ها تهدیدها و نقاط قوت و نقاط ضعف درصنعت ساختمان سازی سبز به بررسی و ارایه استراتژی های مناسب درامرمعماری پایدار پرداخت و راهکارهایی جهت توسعه فراگیر این صنعت ارایه گردیده است با این وجود آنچه مانع رسیدن به مرحله فراگیر استفاده ازمعماری پایدار شده است عدم شناخت کافی و صحیح ازمزایای این صنعت می باشد امید است با استفاده ازایده های معماری پایدار بتوان با ایجادنگرش نوین درعرصه ساختمان و بهبود شرایط ساخت وساز تحولی اساسی دربهینه سازی مصرف انرژی همراه با اسایش برای ساکنین به ارمغان آورد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCPP02_138. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/372122/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سالاری، تکتم و ایلدرآبادی، پوریا و جاودانیان، علیرضا و مهردوست، امیر رضا،1394،واکاوی موانع پیشروی توسعه معماری پایدار در صنعت ساختمان با استفاده از روش ماتریس SWOT،Second National Congress of Construction Engineering and Evaluation of Civil Projects،Semnan،https://civilica.com/doc/372122

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • _ بسیطی نیکخواه، فرناز، 1392، بررسی تاثیرات فناوری بر انسان ...
  • میرقانی، حسین _ سیستم مدیریت ساختمان، سومین همایش مقررات ملی‌ساختمان. ...
  • براتی، ناصر و براتی، مینا، آشنایی با طرح های توسعه ...
  • A9] سور، رحیم و رجبی، آزیتا، 1388، پیش درآمدی بر ...
  • I5] آصفی، مازیار، چالش های فناوری نوین در معماری و ...
  • Mه هاشم نژاد، هاشم، ضرورت همسازی و معماری در معماری ...
  • ا ترشیزیان پریوش، 1386، کاربرد تکنیک SWOT در برنامه ریزی ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 216
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support