ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه و آسیبشناسی دلایل عدم پذیرش سود و زیان ابرازی مؤدیان مالیاتی از سوی مراجع تشخیص مالیات مطالعه محدود: بخش اشخاص حقوقی حوزه مالیات شهرستان زاهدان

Year: 1394
COI: MAVC01_222
Language: PersianView: 354
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدعلی مرادی - استادیار دانشکده مدیریت و حسابداری، دانشگاه سیستان و بلوچستان، ایران
زهرا مظاهری تهرانی - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده مدیریت و حسابداری، دانشگاه سیستان و بلوچستان، -ایران

Abstract:

امروزه نقش درآمدهای مالیاتی در تأمین مالی دولتها و کمک به اجرای برنامههای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها برکم ترکسی پوشیده است در این میان سه مالیات شرداختی ادخاص حقوقی بمراتب بیشتر از سایر منابع وصول مالیات بوده وتسهیل فرایند تشخیص ووصول به موقع مالیات از این بخش، منارع اجتماعی زیادی به همراه خواهد دادت. از سوی دیگر اغلب کشورها با هدف تحقق این مهم درصدد توسعه فرهنگ خوداظهاری مالیاتی و ایجاد شفافیت و سرعت در چرخه تشخیص و وصول مالیات میباشند علاوه براین باتوجه به حجم انبوه ورو به تزاید اظهارنامههای مالیاتی، موضوع عدم پذیرش خوداظهاری مالیاتی علاوه بر ایجاد مشکلات عدیده ای برای مودیان مالیاتی سبب افزایش هزینههای انسانی و اقتصادی قابل ملاحظهای برای دولتها میگردد. در این پژوهش سعی شده است تا با آسیبشناسی موضوع، دلایل عمده عدم پذیرش سود و زیان ابرازی مودیان مالیاتی در بخش اشخاص حقوقی به صورت علمی مورد بررسی و واکاوی قورار گیرد.پژوهش حاضر از نظرهدف کاربردی و از نظر روش توصیفی است جامعه آماری این پژوهش که بصورت مطالعه محدود انجام یافته است مشتمل برپرونده های مالیاتی اشخاص حقوقی سال 1931 شهرستان زاهدان میباشد که از این میان نمونه تحقیق گزینش شده و مورد بررسی قرارگرفته است این تحقیق دردو بخش فرآیندسازی شده است بخش نخست به مطالعه مبانی نظری و تبیین چارچوب مفهومی پرداخته و در بخش ثانوی با بررسیهای میدانی ضمن بررسی موردی مشاهدات نمونه تحقیق به گردآوری دادههای موجود پرداخته و در نهایت به کمک مدلهای استنباط آماری،فرضیات تحقیق به محک تجربه و آزمون درآمده است.

Keywords:

آسیبدناسی، خوداظهاری مالیاتی، عوامل عملکردی ، عوامل محیطی ، پذیرش یا ردمالیات ابرازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is MAVC01_222. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/374250/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مرادی، محمدعلی و مظاهری تهرانی، زهرا،1394،مطالعه و آسیبشناسی دلایل عدم پذیرش سود و زیان ابرازی مؤدیان مالیاتی از سوی مراجع تشخیص مالیات مطالعه محدود: بخش اشخاص حقوقی حوزه مالیات شهرستان زاهدان،The First International Conference on Management and Accounting with Value Creation Approach،Tehran،،،https://civilica.com/doc/374250

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • عدم رعایت قوانین و مقررات مالیاتی توسط شرکت ...
 • عدم رعایت اصول حسابداری در تنظیم حساب‌ها و گزارشات ...
 • عدم رعایت تانداردهای حسابداری در تنظیم حساب‌ها و 21بارگیری سیستم‌های ...
 • تاخیر در پلمپ دفاتر قانونی ...
 • توع و ساختار مالکیت حاکم بر شرکت یا موسسه مودی ...
 • الام مراجع تشخیص مالیاتی به تحقق مبالغی از قبل تعیین ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 10,089
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support