تغییر اقلیم، کشاورزی و امنیت غذایی

Publish Year: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: Persian
View: 650

متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

  • Certificate
  • من نویسنده این مقاله هستم

این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این Paper:

شناسه ملی سند علمی:

AEFSJ01_021

تاریخ نمایه سازی: 29 شهریور 1394

Abstract:

امروزه تغییرات اقلیمی و آثار آن از مهم ترین مباحث پیش روی بشریت است، تغییرات اقلیمی تاثیرات فراوانی را بر صنعت، خدمات، کشاورزی و سایر بخش ها میگذارد که در این میان بخش کشاورزی به عنوان یکی از موارد به شدت تاثیر پذیر؛ از اهمیت فراوانی برخوردار است. به علت اهمیت اقتصادی و استراتژیکی این بخش در سطوح کشور، منطقه و جهان و نیز در راستای تامین امنیت غذای بشر، یکی از مهمترین مباحثی است که بایستی بیشتر و پیشتر به آن پرداخت. در این مقاله ضمن بررسی تغییرات اقلیمی به تاثیرات آن به بخش کشاورزی و امنیت غذایی پرداخته می شود.

Authors

عبدالرحمان میرزائی

دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه جیرفت

جواد طایی سمیرمی

عضو هیئت علمی دانشگاه جیرفت

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :