ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثر نانوذرات نقره بر شمارش سلول های بدنی شیر (SCC) در یک دوره شیردهی گاوهای شیری

Year: 1390
COI: NBCI07_0008
Language: PersianView: 454
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی جوانروح علی آباد - محقق بخش بیوتکنولوژی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
سیروس امیری نیا - عضو هیئت علمی بخش بیوتکنولوژی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
حمیدرضا سیدآبادی - محقق بخش بیوتکنولوژی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
محمد بابایی - عضو هیئت علمی بخش ژنتیک و اصلاح نژاد موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

Abstract:

یکی از ضدعفونی کنند های جدید، نانوذرات نقره است که با استفاده از فناوری نانو ساخته می شود. این نانوذرات خاصیت ضدمیکروبی قوی داشته و به دلیل مکانیسمهای مختلف در از بین بردن میکروب ها، امکان ایجاد مقاومت بر علیه آن وجود ندارد. در این تحقیق تعداد 15 راس گاو شیری در سه گروه آزمایشی به مدت یک دوره شیردهی در شکم های مختلف انتخاب شدند. به منظور مقایسه سه نوع ضدعفونی کننده شامل: گروه شاهد ( ضدعفونی کننده مورد استفاده در گاوداری که حاوی 1/5 درصد ید فعال بود) ، گروه A (نانونقره با غلظت ppm 100) و گروه B (نانو ذرات نقره با غلظت 200 ppm) از طرح آزمایش فاکتوریل استفاده شد. هر دو هفته نمو نه شیر از گاو های تحت تیمار اخذ شد و به مدت یک دوره کامل شیردهی نمو نه گیری ادامه یافت. میزان SCC در هر نمو نه شیر تعیین شد. میانگین مقدار SCC در گروههای مختلف آزمایشی به ترتیب با: 384348، 454779 و 840083 سلول در هر میلی لیتر شیر مربوط به گروه های شاهد، A و B می باشد. کمترین درصد گاوهای آلوده از نظر SCC در کل دوره شیردهی با 25/6 درصد مربوط به گروه شاهد می باشد. بیشترین درصد گاوهای آلوده از نظر SCC در کل دوره شیردهی با 58/4 درصد مربوط به گروه B می باشد. نتایج تجزیه واریانس – کواریانس نشان داد که اثر عامل محلول های ضدعفونی کننده و زمان نمونه گیری بر اساس داده های حاصل از SCC در سطح 1 درصد معنی دار بود. همچنین دوره های مختلف شیردهی بر اساس داده های حاصل از SCC در سطح 1 درصد اختلاف معنی داری داشتند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NBCI07_0008. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/375462/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جوانروح علی آباد، علی و امیری نیا، سیروس و سیدآبادی، حمیدرضا و بابایی، محمد،1390،اثر نانوذرات نقره بر شمارش سلول های بدنی شیر (SCC) در یک دوره شیردهی گاوهای شیری،7th national biotechnology congress of I.R.  iran،Tehran،https://civilica.com/doc/375462

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Belgacem, D., Nathalie, B., and Francois, B.(2002). Quarter milk somatic ...
 • Chaloupka, K., Malam, Y. and Seifalian, A. M.(2010). Nanosilver as ...
 • Jung, K.W., Koo, C.H., Kim, K.W., Shin, S., Kim, SH. ...
 • Tsenkova, R., Atanassova, S., Kawano, S. and Toyoda, K.(2001). Somatic ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: سازمان تحقیقات کشاورزی
  Paper count: 520
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support