ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جداسازی، همسانهسازی و تعیین توالی بین دو ناحیه حفاظت شده ژن aroA در گیاه نی (Phragmites australis)

Year: 1390
COI: NBCI07_0363
Language: PersianView: 326
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

الهام طراوت - دانشجوی کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی-گروه زراعت و اصلاح نباتات- دانشگاه رازی کرمانشاه
علیرضا زبرجدی - عضو هیئت علمی گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه رازی کرمانشاه - عضو هیئت علمی گروه پژوهشی بیوتکنولوژی مقاومت به خشکی دانشگاه رازی کرمانشا
دانیال کهریزی - عضو هیئت علمی گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه رازی کرمانشاه - عضو هیئت علمی گروه پژوهشی بیوتکنولوژی مقاومت به خشکی دانشگاه رازی کرمانشا

Abstract:

یکی از راههای مؤثر جهت کنترل علفهای هرز گیاهان زراعی، کنترل شیمیایی آنها میباشد، که در این بین استفاده از علف کشهای وسیعالطیف مانند گلایفوسیت که اثرات سوء برای انسان و محیط زیست نداشته باشند در اولویت میباشند . مشکلاصلی این علفکش، حساسیت اکثر گیاهان زراعی به آن می باشد، برای حل این مشکل، شناسایی ژن مقاوم ت به و انتقال آن به گیاهان زراعی و تولید گیاهان مقاوم، از اهمیت بسزایی برخوردار است . در این تحقیق (aroA) گلایفوسیت جداسازی قسمتی از این ژن از گیاه نی از طریق طراحی پرایمر ویژه از نواحی حفاظت شده در دو طرف این قسمت و واکنش همسانه سازی شد . آنالیزهای ،T/A Cloning از طریق روش pTZ انجام گردید. سپس این ناحیه در پلاسمید PCR مولکولی لازم جهت اثبات حضور ژن در پلاسمید و در نهایت تعیین توالی انجام شد. توالی بدست آمده با سایر توالی های شناسایی شده در گیاهان مختلف تطابق داده شد. نتایج این تطابق شباهت قابل توجهی را بین این توالی در گیاه نی با توالی Zea mays, Oriza sativa, Triticum aestivum, Zoysia japonica گیاهان نشان میدهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NBCI07_0363. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/375817/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طراوت، الهام و زبرجدی، علیرضا و کهریزی، دانیال،1390،جداسازی، همسانهسازی و تعیین توالی بین دو ناحیه حفاظت شده ژن aroA در گیاه نی (Phragmites australis)،7th national biotechnology congress of I.R.  iran،Tehran،https://civilica.com/doc/375817

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • براون، ت. ای، 1384. مقدمه ای بر کلون‌سازی ژن‌ها و ...
 • کهریزی، د، 1384. انتقال ساختار دستورزی شده آنزیم EPSPS به ...
 • Green, J. M. 2009. Evolution of gl yp hosate-resistat crop ...
 • Gasser, S. C., Winter, J. A., Hironaka, C., M. and ...
 • Klee, H, J., Muskopf, Y, M. and Gasser, C. S. ...
 • Murray, m. G. and Thompson, W. F. (1980) Rapid isolation ...
 • _ _ _ _ C. mutagenesis of a conserved region ...
 • Sambrook, J. and Russell, D. W. (2001). Mulecular Cloning. Laboratory ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 9,564
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support