ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی و نصب دیوار ترومب فتوولتائیک

Year: 1394
COI: EPDC20_310
Language: PersianView: 673
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شهریار صابر - شرکت دانشگاهی صنایع پیشرفته هوا خورشید
رضا بخشی جعفرآبادی - شرکت دانشگاهی صنایع پیشرفته هوا خورشید
قربانعلی علی نیا - شرکت توزیع برق استان خراسان شمالی
علی رحیمی - شرکت توزیع برق استان خراسان شمالی

Abstract:

تولید انرژی پاک، نصب آسان و نگهداری و تعمیرات ساده از جمله مزایای سیستم های فتوولتائیک شناخته می شوند. بهسبب بهره مندی از مزایای بیشمار، استفاده از سیستم های فتوولتائیک روز به روز در حال افزایش است. به طوریکه ظرفیتتجمعی نصب شده این سیستمها، رشد نمایی را در سراسر جهان نشان می دهد. از آنجا که حدود 40 درصد انرژی الکتریکیتولید شده در ساختمانها، خصوصاً در بخش تهویه مصرف می شود، استفاده از این سیستم ها کمک شایانی به تامین انرژیمورد نیاز می نماید. علاوه بر بهره مندی از سیستم فتوولتائیک، استفاده از روشهای غیرفعال گرمایشی می تواند نیاز حرارتیساختمانها را تا حد مطلوبی کاهش دهد. یکی از این روشها، دیوار ترومب می باشد. دیوار ترومب از یک دیواره به عنوان جرمحرارتی در پشت شیشه ضلع جنوبی ساختمان که با فاصله ای مشخص از آن قرار گرفته است، تشکیل شده است. انرژی جذبشده خورشید در جرم حرارتی در طول روز، ذخیره شده و از طریق به جریان در آوردن هوای گرم شده در مجاورت آن، منجربه گرمایش فضا در طول شب میشود. دیوار ترومب فتوولتائیک یکی از انواع این دیوارها می باشد که از یک لایه ی جلوییپنل/آرایه فتوولتائیک تشکیل شده است. در این مجموعه علاوه بر عملکرد گرمایشی دیوار ترومب و انتقال هوای گرم آن جهتاستفاده پشت پنل ها، بازدهی سیستم فتوولتائیک افزایش می یابد. در این مقاله طراحی و اجرای یک نمونه دیوار ترومبفتوولتائیک در ستاد شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان شمالی واقع در شهر بجنورد معرفی گردیده است.

Keywords:

سیستم فتوولتائیک متصل به شبکه، پنل، اینورتر، دیوار ترومب، جرم حرارتی

Paper COI Code

This Paper COI Code is EPDC20_310. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/381735/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صابر، شهریار و بخشی جعفرآبادی، رضا و علی نیا، قربانعلی و رحیمی، علی،1394،طراحی و نصب دیوار ترومب فتوولتائیک،National Congress of Iron and Steel Industries،Zahedan،،،https://civilica.com/doc/381735

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support