ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

آسیب شناسی برنامه درسی دینی به عنوان الگوی تغییر دربرنامه درسی دوره متوسطه

Year: 1392
Publish place:
COI: BIRJAND01_391
Language: PersianView: 810
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

مصطفی شیخ زاده - عضو هیات علمی گروه علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه

Abstract:

در تاریخ معاصر اندیشه های فلسفی ،همسویی هایی میان رویکردهای فلسفی وبرنامه درسی قابل طرح بوده است در مواجهه فلسفی با برنامه درسی کوشش بر آن بوده که با تحلیل ماهیت یا ویژگی دانش راهی برای اندیشه وتصمیم گیری در زمینه برنامه درسی فراهم شود (فیلیپس ،1987 به نقل از باقری ،1389) این دیدگاه را در امریکا از جمله جروم برونر (1960) فیلیپ فینیکس (1964) جوزف شواب (1965) وی در بریتانیا پل هرست (1974) ریچارد پیترز (1979) وجان وایت (1973) مطرح کرده اند به بیان مختصر وجه مشابهت دیدگاه تکثر گرایی در آن است که برای دانش ساختارهای متفاوت وبه تبع آن منطق های متفاوتی قائل شده وبرهمین اساس در برنامه درسی به طور اساسی به رویکردی رشته گرا یا کثرت گرا توجه یافته اند به عبارت دیگر شناخت واقعیت بنیادی موجودات (علم حقیقی واحد ) شناخت انواع مختلف برآورده می سازند (علوم اعتباری ) همه موردی توجه برنامه درسی خواهند بود (باقری ،178:1386) ایدئولوژی برنامه ی درسی نیز ماتریسی از ارزش هایی است که به برنامه درسی به عنوان یکی از مفاهیم اصلی مدرسه برای شناسایی اهداف جهت می دهد ایدئولوژی های برنامه درسی به عنوان اعتقادات وباورهایی تعریف می شوند که براساس آن ها می توان به سوالاتی در زمینه های زیر پرداخت مدارس چه موادی باید تدریس کنند ؟ چه دلایلی دارند ؟ برای چه هدف هایی به وجود آمده اند ؟ ایدئولوژی های برنامه درسی به ندرت دریک شکل عمومی وبه بیان واضح وروشن ارائه می شوند اما با این وجود ارزش ها اقدامات جدی ومهمی را هدایت می کنند می توان گفت در امر آموزش وپرورش ایدئولوژی ها به عنوان سیستم نظام های اعتقادی هستند که قضایای اثبات شده ای را برای اخذ تصمیماتی درباره مطالب و مواد اموزشی در عمل ارائه می دهند (آیزنر ،2002).امروزه ی در برنامه درسی مدارس کشور ما مدرسه محیطی را ایجاد می کند که آن محیط پاداش زیادی را به تفکر خلاق نمی دهد وبرشکلی از عقلانیت که همگرایی را در مورد شناخت شده ها بیشتر از کشف ناشناخته ها تاکید می کند

Keywords:

برنامه درسی دینی ، آسیب شناسی دوره متوسطه ،مدل تایلر

Paper COI Code

This Paper COI Code is BIRJAND01_391. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/386465/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شیخ زاده، مصطفی،1392،آسیب شناسی برنامه درسی دینی به عنوان الگوی تغییر دربرنامه درسی دوره متوسطه،همایش ملی تغییر برنامه درسی دوره های تحصیلی آموزش و پرورش،Birjand،،،https://civilica.com/doc/386465

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • آلوستانی مفرد، محسن (1391). آسیب‌شناسی http ://www _ magiragiran. cim.دینی ...
 • پناهی قالقاچی، طاهر (1390). بررسی رابطه بین جهت گیری‌های مذهبی ...
 • رهنما، اکبر و همکاران (1391). آسیب‌شناسی تربیت دینی دانش‌آموزان از ...
 • سجادی و اسدی (1385). خرده پیوست: تبیین تحلیل و نقد ...
 • صادقی، مصوره السادات و همکاران (1391). تصور از خدا در ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Reviews

  5.00
  1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
  5 1
  4 0
  3 0
  2 0
  1 0

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 3,270
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support