ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مکانیابی مناطق مناسب جهت تغذیه مصنوعی آبخوان با استفاده ازGIS مطالعه موردی: دشت شیبکوه فسا

Year: 1393
COI: SGSI18_006
Language: PersianView: 304
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ایوب ارجمندی مزیدی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران-مهندسی آب، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان، لارستان،ایران
نادر برهمند - استادیار مهندسی عمران-مهندسی آب، دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان، لارستان، ایران

Abstract:

امروزه با توجه به استفاده بیرویه از منابع آب زیرزمینی، هر ساله بر شدت افت سطح ایستابی در آبخوانهای کشور افزوده میشود. بنابراین محافظت از آبهای زیرزمینی از لحاظ کمی و کیفی بر کسی پوشیده نیست. یکی از روشهای مدیریتی که کاربرد وسیعی دارد، استفاده از روش تغذیه مصنوعی است. محدوده مطالعاتی شیبکوه در استان فارس و یکی از چهار بخش شهرستان فسا میباشد. تخلیه از این منابع به صورت چاههای عمیق و نیمهعمیق، قنات و چشمه صورت میگیرد که حجم قابل ملاحظهای آب جهت مصارف کشاورزی از آن استحصال میگردد. هدف از انجام این تحقیق مکانیابی عرصههای مناسب برای تغذیه مصنوعی در این دشت میباشد که برای این منظور از روش مکانیابی با کمک سامانه اطلاعات جغرافیاییGIS تحلیل فرآیند سلسله مراتبی درمحدوده مطالعاتی استفاده شده است. در این بین از لایههای اطلاعاتی سنگشناسی، سطح آب زیرزمینی، آبراههها، کیفیت آب زیرزمینی، شیب توپوگرافی، کاربری اراضی، دسترسی به راههای ارتباطی و فاصله از چاههای کشاورزی استفاده شد. ارزش طبقات هر عامل با استفاده از روش تحلیل سلسله مراتبیAHP تعیین گردید. در نهایت 4 پهنه مستعد به منظور اجرای تغذیه مصنوعی معرفی گردید

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SGSI18_006. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/391312/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ارجمندی مزیدی، ایوب و برهمند، نادر،1393،مکانیابی مناطق مناسب جهت تغذیه مصنوعی آبخوان با استفاده ازGIS مطالعه موردی: دشت شیبکوه فسا،18th Symposium of Geological Society of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/391312

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • سپند س.، (1386)، امکانسنجی طرح تغذیه مصنوعی در محدوده لالی ...
 • حکمت پور، فیض‌نیا س.، احمدی ح، و خلیل پر ا.، ...
 • مروتی م.، منوری پ.، فرشچی و.، حسنی _ (1387)، طرح‌های ...
 • مهدوی ر.، عایدی کوپایی ج، رضایی م.» عبدالحسینی م.، (1383)، ...
 • عطایی م، (1389)، "تصمیم گیری _ معیاره"، انتشارات دانشگاه صنعتی ...
 • Krishnamorthy, J.et al, (1996), an approach to demarcate groundwater potential ...
 • Saraf, A.K., , and Chaudhary, P.R (1998), Integrated Remote Sensing ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 1,231
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط


  مقالات فوق بر اساس داده کاوی مقالات مطالعه شده توسط پژوهشگران محاسبه شده است.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support