ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت و تأمین بهینه منابع آب مجتمع های صنعتی به روش جستجوی ممنوعه

Year: 1386
COI: CCWS01_018
Language: PersianView: 1,574
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدحسین حسینی نورزاد - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران آب - دانشگاه علم و صنعت ایران
محمدهادی افشار - استادیار دانشکده عمران - دانشگاه علم و صنعت ایران

Abstract:

تامین آب امری هزینهبر است؛ لذا برای صرفهجویی، تمامی مصرفکنندگان باید آموزش یابند که چگونه مصرف را کاهش داده و آب را برای استفاده مجدد تا جایی که ممکن است پاکیزه نگاه دارند . صنایع معدنی به عنوان یکی از مهمترین مصرفکنندگان آب و تولیدکنندگان فاضلاب شناخته میشوند؛ بنابراین برای رفع نگرانیهای عمومی جامعه در مورد بحران منابع آب، باید روش کارآمدی برای مدیریت بهینه تامین منابع آبی خود اتخاذ نمایند . از آنجایی که آب ارزش اقتصادی دارد، آحاد جامعه خصوصاً مصرفکنندگان عمده، باید با بهره برداری بهینه سعی در پایدار نمودن منابع این عنصر حیاتی بنمایند . در سالیان اخیر، حل اینگونه مسائل پیچیده بهینهسازی و چالشهای آنها مورد توجه محققان بسیاری در سراسر دنیا بودهاست . یکی از راههای چیره شدن بر پیچیدگیهای این مسائل، بهرهگیری از فرآیند - های حل کاوشی مبتنی بر هوش بشری یا الهام گرفته از طبیعت میباشد . جستجوی ممنوعه روشی قدرتمند مبتنی بر اصول جستجوی هوشمند میباشد . ریشههای اولیه این روش به روش معروف جستجوی محلی نزولی باز میگردد . جستجوی ممنوعه این قابلیت را دارد که از گرفتار شدن در بهینههای محلی فرار نموده و با ذخیره سوابق جستجو در حافظة خود، امکان کاوش در نقاط بیشتری از فضای شدنی مساله را فراهم آورد . ایده اصلی روش، اجازه انجام حرکت - های سر بالایی ( حرکتهایی که مقدار تابع هدف را بهبود نمیبخشد ) به امید فرار از بهینههای موضعی و جستجوی سایر نقاط فضا میباشد . همچنین برای جلوگیری از ایجاد دور و بازگشتن به نقاط بهینهای که قبلاً مورد کاوش قرار گرفتهاند، این نقاط در لیست ممنوعهای ذخیره میگردند . در نهایت فرآیند جستجو با ارضای معیار توقف پایان می - پذیرد . در این تحقیق تلاش شدهاست که پس انجام کاوش در اصول روش جستجوی ممنوعه استاندارد، مسالة فرضی تامین منابع آب یک مجتمع صنعتی تولید مس در طول یک دوره بهرهبرداری به روش مذکور حل و نتایج مورد بررسی قرار گیرد

Keywords:

جستجوی ممنوعه استاندارد، تأمین بهینه، مجتمع های صنعتی

Paper COI Code

This Paper COI Code is CCWS01_018. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/39585/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسینی نورزاد، سیدحسین و افشار، محمدهادی،1386،مدیریت و تأمین بهینه منابع آب مجتمع های صنعتی به روش جستجوی ممنوعه،1st Conference on Coping with Water Scarcity،Tehran،https://civilica.com/doc/39585

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • P. Hansen, B. Jaumard, Algorithms for the maximum satisfiability problem. ...
 • F. Glover. Tabu search: part I. ORSA Journal _ Computing, ...
 • _ F. Glover, Tabu search: part II, ORSA Journal _ ...
 • _ E. Taillard, Robust taboo search for the QAP, Parallel ...
 • )- P. Thomas, S. Salhi, A tabu search heuristic for ...
 • _ N.A. Wassan, I.H. Osman. Tabu search variants for the ...
 • )- Ming-Hsu Li, Ching-Pin Tung, Chung-H siung Sui, and Fu-Hsiung ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


  بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 21,678
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support