ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل مؤثر بر مدیریت شالیکاران در زمینه آفات، بیماری ها و علف های هرز در استان مازندران

Year: 1393
Publish place:
COI: RICE16_023
Language: PersianView: 284
This Paper With 5 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 5 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ترانه اسکو - عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات برنج کشور، معاونت مازندران- آمل
مجید حسنی مقدم - عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات گیاهپزشکی
وحید خسروی - عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات برنج کشور، معاونت مازندران- آمل
محسن عمرانی - کارشناس ارشد و کارشناس موسسه تحقیقات برنج کشور، معاونت مازندران- آمل

Abstract:

زارعین اهداف و محدودیت های متعددی دارند که در تصمیم گیری های آنها نقش بزرگی ایفا می نماید. این تحقیق با هدف شناختوضعیت آلودگی و مبارزه با آفات، بیمار ها و علف های هرزدر مازندران و ارتباط ویژگی های کشاورزان با نگرش آنها نسبت به -مبارزه با این عوامل مورد بررسی قرار گرفت. جامعه آماری ما شالیکاران استان مازندران بوده و نمونه گیری بر اساس فرمولکوکران انجام شد. ابزار جمع آوری اطلاعات پرسشنامه بوده است. متغیر وابسته تحقیق مدیریت آفات، بیماری ها و علف های هرزو متغیرهای مستقل شامل : ویژگیهای فردی ،خانوادگی، شرایط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بود. اطلاعات جمع آوری شده، بااستفاده از نرم افزار SPSS از طریق ضریب همبستگی و روش های آمار توصیفی و استنباطی تجزیه و تحلیل شد. نتایج نشان داد که میزان مصرف سموم برای کنترل ساقه خوار در کشت اول بطور نسبی مناسب بود ولی در کشت رتون و نشاکاری مجدد بیشاز سه مرتبه هم سمپاشی شد. تحصیلات در تابع هزینه معنی دار نبوده است که نشان می دهد در صورت عدم فراهمی امکاناتکافی، عدم دسترسی به تکنولوژیهای نوین و آموزشهای کاربردی نقش مثبتی بر کاهش هزینه نخواهد داشت. بر اساس تابع هزینهتخمینی سطح زیر کشت در سطح 99 درصد معنی دار شده است که نشان دهنده اهمیت زیاد این متغیر می باشد.

Keywords:

اجتماعی- اقتصادی - برنجکارن – مدیریت تلفیقی آفات

Paper COI Code

This Paper COI Code is RICE16_023. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/400310/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسکو، ترانه و حسنی مقدم، مجید و خسروی، وحید و عمرانی، محسن،1393،بررسی عوامل مؤثر بر مدیریت شالیکاران در زمینه آفات، بیماری ها و علف های هرز در استان مازندران،شانزدهمین همایش ملی برنج کشور،Sari،،،https://civilica.com/doc/400310

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • حسنی مقدم م و دلیری ج، 1383. بررسی اقتصادی مدیریت ...
 • حسنی مقدم م، اسکو ت و مهاجر ع، 1384. بررسی ...
 • موسی نژاد م و قاسمی ع، 1377. بررسی مدیریت نهاده ...
 • Chowdhury S, and Ray P, 2010. Knowledge level and adoption ...
 • Maraddi GN, Hirevenkan agoudar LV, Angadi JG, and Kunnal LB, ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: سازمان تحقیقات کشاورزی
  Paper count: 698
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support