ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مطالعه و مدلسازی سلول خورشیدی دو پیوندی و سه پیوندی مبتنی بر گالیوم آرسناید با استفاده از نرم افسار مدلسازی افساره Silvaco Tcad/Atlas

Year: 1394
COI: ENERGYBON02_117
Language: PersianView: 584
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نغمه جوادی فر - دانشجوی کارشناس ارشد الکترونیک، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور
سیدصالح قریشی - دکتری الکترونیک، استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور
رضا یوسفی - دکتری الکترونیک، استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور

Abstract:

مدلسازی عددی سلول خورشیدی همواره به ما این فرصت را می دهد که بتوان وصعت پارامترهای مورد بحث را افزایش داد در حالیکه هم از نظر هزینه و هم از نظر زمان در موارد عملی این امر در مدل سازی مطلوبتر می باشد. همواره دو نگرانی در رابطه با مدلسازی و شبیه سازی سلول خورشیدی مطرح می گردد: 1- آیا مدل سازی رایانه ای توانایی و دقت لازم برای پیش بینی عملکرد سلول خورشیدی را دار می باشد؟ 2- اگر چنین است چگونه می توان با استفاده از مدل سازی به بهینه کردن ساختار و بهبود طراحی سلول خورشیدی پرداخت؟ ما در این مقاله پاسخ خواهیم داد که با استفاده از مدل سازی می توان به نتاجی در رابطه با توانایی مدل سازهای عددی برای پیشگویی رفتار افزاره نظیر مشخصه های ولتاژ – جریان که همواره از مهمترین پارامترهای افزاره محسوب می شود، دست یافت و می تواناین مدل سازی را به ازای مقادیر متفاوت و مشابهی از پارامترها نظیر تراکم آلایش، ضخامت لایه ها و دماهای مختلف بدست آورد. نرم افزار مدلسازی Atlas/Silvaco Tcad در حقیقت یک شبیه سازی افزاره فیزیکی بوده که قابلیت پیش بینی خصوصیات الکتریکی یک افزاره در مختصات دو بعدی یا سه بعدی با یک فیزیک معین و شرایط بایاس معلوم را می دهد. در این مقاله پیوند تونلی را که به عنوان یک پارامتر کلیدی در افزایش راندمان این نوع سلول خورشیدی تاثیر گذار است را مورد ارزیابی قرار داده و بهینه ترین ساختار پیوند تونلی را با استفاده از مدل تونلی زنی کوانتومی بر پایه اتصالات به دام اندازی و تونل باند به باند غیر محلی که توسط روش Wentzel-Kramers-Brillouin تعریف گردیده است را بدست می آوریم و بر این اساس به مدلسازی کامل ساختار دو پیوندی و سه پیوندی سلولهای خورشیدی مبتنی بر گالیوم آرسناید می پردازیم.

Keywords:

مدلسازی و بهینه سازی , پیوند تونلی , سلول های خورشیدی چند پیوندی , گلیوم – آرسناید

Paper COI Code

This Paper COI Code is ENERGYBON02_117. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/401285/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جوادی فر، نغمه و قریشی، سیدصالح و یوسفی، رضا،1394،مطالعه و مدلسازی سلول خورشیدی دو پیوندی و سه پیوندی مبتنی بر گالیوم آرسناید با استفاده از نرم افسار مدلسازی افساره Silvaco Tcad/Atlas،The Second National Conference on New and Clean Energy Management،Hamadan،https://civilica.com/doc/401285

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • http://www. en. wikipedia. o rg/wiki/So lar_ cell ...
 • M.A.Green. Solar cells: Operating principles, technology, and system applications. Englewood ...
 • Martin A. Green, Keith Emery, Yoshihiro Hishikawa, Wilhelm Warta; "Solar ...
 • S. M. Sze, Physics of Semiconductor Devices, 2nd edition, John ...
 • Silvaco International, Atlas User 's Manual, 2014. ...
 • Silvaco International, Deckbuild User 's Manual, 2014. ...
 • Silvaco International, Tonyplot QT User's Manual, 2014. ...
 • I. Vurgaftman, J.R. Meyer, L.R. Ram-Mohan, "Band param eters for ...
 • C. E. Valdivia, N. Yastrebova, H. Schriemer, T. J. Hall, ...
 • R. R. King, D. C. Law, K. M. Edmondson, C. ...
 • EMCORE Photovoltaics, "T1000 cell - Triple-junction high-efficiency solar cells for ...
 • http://redc. nrel. go v/so lar/spectra/am 0/ ...
 • D. A. Neamen, Semiconductor Physics and Devices, McGraw-Hil companies, Inc, ...
 • Luque A, Hegedus S. Handbook of Ph otovoltaic Science and ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 2,242
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support