ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر هنر در ارتقاء یادگیری، یاددهی

Year: 1394
Publish place:
COI: CHALOUSSAMA03_076
Language: PersianView: 596
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

دلبر ناصری - دانشگاه آزاد کرمانشاه
صیدکرم نوریان فر - فرهنگی- مدرس دانشگاه.

Abstract:

بهره گیری از هنرهایی نظیر نمایش خلاق کمک می کند تا دانش آموزان بتوانند مسائل و موضوعات را از روی تجربه بشناسند.نمایش خلاق موجب رشد شخصیت ، پرورش عزت نفس می شود و کودکان یاد می گیرند که چگونه کار گروهی کنند .آنها به نقش آفرینی پرداخته و تخیل خود را بکار می گیرند.همچنین می توانیم به تئاتر کودکان و نمایش کلاسی اشاره کنیم .تحقیقات نشان داده است. درمدارس ما خبری از فعالیت های متنوع هنری نیست و به همین خاطر نتایج آموزشی حاصله تاثیر کمی در رشد خلاقیت کودکان خواهد داشت .برای برطرف کردن این نقاط ضعف می توانیم روش ها ی دیگری را مورد بررسی قرار دهیم برای مثال می توان بهطراحی گردشگاههای هنری پرداخت تا در آنجا کودکان در کنار والدین و مربیان کارآزموده هنر را درآغوش بگیرند. یادگیری - یاددهی اساس رفتار افراد را تشکیل می دهد. از طریق یادگیری - یاددهی فرد با محیط خود آشنا می شود و از محیط برایتأمین احتیاجات خود استفاده می کند، گاهی محیط را تحت تسلط و فرمان خود در می آورد و زمانی خویشتن را با آن سازگار میکند .زندگی در هر مرحله از رشد، مستلزم فراگرفتن اموری است که بدون آنها ادامه زندگی برای فرد میسر نیست. قسمت عمده رفتار آدمی آموختنی است. انسان سخن گفتن را می آموزد و از این راه مقاصد خود را با دیگران در میان می گذارد و از افکار و عقاید دیگرانمطلع می شود .در زمینه عاطفی، چگونگی بروز عواطف و نیز طرز کنترل آنها را می آموزد. از لحاظ اجتماعی در خانواده و گروههمسن، طرز معاشرت با دیگران را فرا می گیرد و روابط خود را با دیگران به صورت مطلوب و رضایتبخش درمی آورد .شناختن خود و جهان خارج نیز از طریق یادگیری - یاددهی امکان دارد. رشد قوه تفکر یا طرز حل مسأله امری است که به تدریج و در سایه یادگیری یاددهی در افراد بوجود می آید.

Keywords:

یادگیری ،یاددهی ،هنر ،خلاقیت ، هنرهای نمایشی ،ارتقاء یادگیری

Paper COI Code

This Paper COI Code is CHALOUSSAMA03_076. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/403305/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ناصری، دلبر و نوریان فر، صیدکرم،1394،تاثیر هنر در ارتقاء یادگیری، یاددهی،سومین همایش ملی مدرسه فردا،Chalus،،،https://civilica.com/doc/403305

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,049
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support