ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی ارتباط بین شیوه برنامه ریزی و سازماندهی، با اثربخشی مدیران،از دیدگاه معلمان مقطع ابتدایی شهرستان مرودشت

Year: 1394
Publish place:
COI: CHALOUSSAMA03_092
Language: PersianView: 446
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

مرضیه منصوری - آموزگار مقطع ابتدایی آموزش و پرورش استان فارس

Abstract:

برای اینکه آموزش و پرورش به حداکثر بازدهی خود برسد، لازم است به عناصر اساسی آن توجه شده و به تعالی این عناصر پرداخته شود. یکی از این عناصر اساسی در آموزش و پرورش مدیران مدارس هستند که با انتصاب مدیران اثربخش در راس یک آموزشگاه، می توان از آن مجموعه انتظار اثربخشی و کارآیی را داشت. برخی از شاخص های یک مدیر اثربخش در پژوهش های پیشین بررسی شدهاست. در این پژوهش دو شاخص مهم مدیران اثربخش به عنوان دو فرضیه مطرح شده و با استفاده از روش تحقیق توصیفی به طراحی پرسش نامه پرداخته شد. پرسش نامه ها بر مبنای تحقیقات پیشین و طیف لیکرت طراحی شده و هم از لحاظ اعتبار و هم پایایی قابلقبول می باشد. در ادامه از 05 نفر از معلمان ابتدایی شهرستان مرودشت به عنوان جامعه نمونه خواسته شد که پرسش نامه ها راتکمیل کنند. پاسخ معلمان بر اساس آزمون X2 و به کمک نرم افزار آماری SPSS تحلیل شد. نتایج تحلیل آماری بیان گر این حقیقت بود که هر دو فرضیه معتبر بوده و فرض صفر هر یک از آزمون ها مردود می باشد. به بیان دیگر اثربخشی مدیران، از دیدگاه معلمان ابتدایی، ارتباط معناداری با شیوه برنامه ریزی و سازماندهی ایشان دارد

Keywords:

اثر بخشی، مدیریت آموزشی، مدیریت مقطع ابتدایی، آزمون X2 ، برنامه ریزی، سازماندهی، کنترل و هماهنگی، تصمیم گیری

Paper COI Code

This Paper COI Code is CHALOUSSAMA03_092. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/403321/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
منصوری، مرضیه،1394،بررسی ارتباط بین شیوه برنامه ریزی و سازماندهی، با اثربخشی مدیران،از دیدگاه معلمان مقطع ابتدایی شهرستان مرودشت،سومین همایش ملی مدرسه فردا،Chalus،،،https://civilica.com/doc/403321

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support