ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی میکروفاسیس ها و محیط رسوبگذاری سازند نیریز در برش منگشت و چاه بنگستان -1

Year: 1386
COI: GSI26_310
Language: PersianView: 1,887
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا بیداری - دانشکده زمین شناسی، دانشگاه تهران
عبدالحسین امینی - دانشکده زمین شناسی، دانشگاه تهران
فرزین فرزانه - شرکت ملی نفت ایران، معاونت اکتشاف

Abstract:

سازند نیریز با سن ژوراسیک پایینی(لیاس) یکی از سازندهای گروه کازرون می باشد. لیتولوژی این سازند در فارس شیلی و سیلتی است در حالی که در کوه دینار و زردکوه عموما کربناته است. توالی هم ارز این سازند در لرستان و شمال غربی فرو افتادگی دزفول بسیار متفاوت است و معمولا با شیل های ماسه ای در قاعده آغاز شده سپس با دولومیت و بالاخره با انیدریت پوشانده می شوند. در این مطالعه سازند نیریز در برش سطح الارضی منگشت و چاه بنگستان-1 مورد بررسی قرار گرفته است. لیتولوژی این سازند در برش سطحی الارضی عمدتا از رخساره های کربناته است و در چاه بنگستان-1 از قاعده به طرف راس از رخساره های شیل دولومیتی گلاکونیت دار( گلاکونیت از نوع آواری)،گلسنگ آهکی، دولومیت های ریز بلور رسی، سیلتی، ماسه سنگ ریزدانه، دولومیت و مواد تبخیری تشکیل شده است. حد پایینی این سازند در برش منگشت با سازند خانه کت و در چاه بنگستان-1 با سازند دشتک به صورت ناپیوستگی فرسایشی و حد بالایی آن در برش منگشت با سازند سورمه و در چاه بنگستان-1 با سازند موس همساز و حد بالایی آن در برش منگشت با سازند سورمه و در چاه بنگستان-1 با سازند موس همساز و تدریجی است. مطالعه لاگ ها و مقاطع نازک حاصل از نمونه ای صحرایی و خرده های حفاری منجر به شناسایی 9 میکروفاسیس(شامل وکستون بایوکلاستی، پکستون بایوکلاستی، دولوپکستون اییدی اینتراکلاستی ، باندستون استروماتولیتی، مادستون آهکی، گربنستون پلوئیدی، مادستون/وکستون اینتراکلاستی، ذولومیکرایت، دولوستون و انیدریت) و 3 پتروفاسیس(شامل شیل آهکی دولومیتی گلاکونیت دار، سیلتستون و ماسه سنگ ریز دانه) در چاه بنگستان گردید که به سه کمربند محیطی شامل لاگون، پهنه جزر و مدی و بالای پهنه جزر و مدی نسبت داده می شوند. مشخصات اصلی میکروفاسیس ها و پتروفاسیس های سازند نیریز و مقایسه آنها با انواع استاندارد مطالعه شده توسط ویلسون (Wilson.1975) و فلوگل (Flugel, 2004) بیانگر وجود یک محیط دریای کم عمق در حاشیه قاره ای ایک پلاتفرم کربناته می باشد

Paper COI Code

This Paper COI Code is GSI26_310. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/40395/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بیداری، زهرا و امینی، عبدالحسین و فرزانه، فرزین،1386،بررسی میکروفاسیس ها و محیط رسوبگذاری سازند نیریز در برش منگشت و چاه بنگستان -1،26th Symposium of Geosciences،Tehran،،،https://civilica.com/doc/40395

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 63,668
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support