ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تجربی ساختار جریان چگال سه بعد حاوی ذرات

Year: 1387
COI: ISME16_155
Language: PersianView: 1,209
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

اسماعیل صفایی اردکانی - دانشجوی کارشناسی ارشد قطب علمی تبدیل انرژی، دانشکده مهندسی مکانیک،
نیکا رضاییان - دانشجوی کارشناسی قطب علمی تبدیل انرژی، دانشکده مهندسی مکانیک، دانش
حسین افشین - دانشجوی دکتری قطب علمی تبدیل انرژی، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشگاه
بهار فیروزآبادی - دانشیار قطب علمی تبدیل انرژی، دانشکده مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی

Abstract:

جریان های چگال ، جریان هایی هستند که به دلیل اختلاف چگالی بین دو لایه از سیال بر روی بستر شیب دار جاری می شوند . این اختلاف چگالی می تواند به صورت ذرات معلق باشد که آنگاه جریان را گل آلود می نامند . در این مقاله تاثیر پارامترهای مختلف ب ر روی مشخصه های جریان چگال حاوی ذرات به صورت تجربی در حالت سه بعدی مورد بررسی قرار گرفته است . یکی از مهمترین مشخصه های جریان، پروفیل سرعت می باشد که در این آزمایش به کمک دستگاه سرعت سنج داپلر ) (ADV در مکان ها مختلف اندازه گیری شده است . سپس با تغییر عواملی مثل شیب بستر، دبی ورودی، غلظت سیال ورودی و فاصله از دریچه ورودی به بررسی تاثیر این عوامل بر روی پروفیل سرعت و تنش برشی کف پرداخته شده است . بررسی پروفیل های سرعت در جریان گل آلود نشان می دهد که به دلیل وجود نیروی اینرسی در ابتدای کانال، مقدار ماکزیمم و متوس ط جریان در جهت جریان همیشه به سمت پایین دست جریان کاهش می یابد و موقعیت سرعت ماکزیمم به سمت بالاتر از سطح بستر منتقل می شود . با افزایش دبی و شیب سرعت ماکزیمم و متوسط جریان ، ارتفاع جری ان و همچنین م یزان رسوب گذاری آن افزایش می یابد . علاوه بر این با افزایش غلظت ورودی به جز در منطقه ورودی جریان چگال در بقیه نقاط مقدار سرعت ماکزیمم و متوسط جریان در جهت جریان افزایش می یابد اما ارتفاع جریان کاهش پیدا می کند . با همه این تغییرات، بدون بعد سازی پروفیل های سرعت حاکی از نوعی تشابه یا رفتار متشابه این جریان پیچیده است .

Keywords:

جریان گل آلود، پروفیل سرعت، پروفیل غلظت، تجربی، ساختار جریان

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISME16_155. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/40731/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صفایی اردکانی، اسماعیل و رضاییان، نیکا و افشین، حسین و فیروزآبادی، بهار،1387،بررسی تجربی ساختار جریان چگال سه بعد حاوی ذرات،16th Annual Conference on Mechanical Engineering،Kerman،https://civilica.com/doc/40731

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support