ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تغییرات مکانی هدایت هیدرولیکی خاک با استفاده از روش های زمین آماری و تکنیک GIS در استان خوزستان

Year: 1394
COI: CEWE01_020
Language: PersianView: 429
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پیوند پاپن - کارشناس ارشد خاکشناسی ، سازمان آب و برق خوزستان
مهناز مکفی - کارشناس ارشد خاکشناسی علوم و تحقیقات اهواز
پروانه تیشه زن - استادیار گروه مهندسی علوم آب دانشگاه شهید چمران اهواز

Abstract:

تفسیر تغییرات مکانی خصوصیت هدایت هیدرولیکی خاک یکی از فاکتورهای مهم جهت برنامه ریزی دقیق انتقال آب و پروژه هایزهکشی میباشد. این تحقیق با هدف تجزیه وتحلیل توزیع مکانی هدایت هیدرولیکی خاک در منطقه زیدون(واقع در استان خوزستان) صورتگرفته است. در این پژوهش تعداد 200 نمونه خاک بر روی شبکه منظم با فواصل 1x1 کیلومتری نمونه برداری شده است. جهت اندازه گیریمقدار هدایت هیدرولیکی در مواردی که سطح ایستابی کمتر از سه متری سطح زمین بود از روش چاهک و در غیر این صورت از روش پمپاژ بهداخل چاهک سطحی (Shallow well pumpin test) انجام شده است استفاده گردیده است. در این تحقیق منطقه بندی اراضی کشاورزی منطقه زیدون از نظر هدایت هیدرولیکی (کم، متوسط، زیاد) با روشهای چند ضلعی های تیسن و زمین آمار به کمک نرم افزار +Gs و ArcGis9.2 انجام شد، و با هم مقایسه شدند. برآوردها به روش کریجینگ ساده، کریجینگ معمولی و کریجینگ عمومی می باشد که از میان آنها کریجینگ ساده دقت برآورد بالاتری در منطقه دارد همچنین از میان مدلهای واریوگرام، مدل کروی انتخاب شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEWE01_020. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/407748/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پاپن، پیوند و مکفی، مهناز و تیشه زن، پروانه،1394،بررسی تغییرات مکانی هدایت هیدرولیکی خاک با استفاده از روش های زمین آماری و تکنیک GIS در استان خوزستان،Conference and Exhibition Water Engineering،Tehran،https://civilica.com/doc/407748

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • و 30 اردیبهشت ماه 1394- مرکز همایش‌های _ _ _ ...
 • Algebro, p .A, 1 .thylen, p .c _ Robert, RHRustardw ...
 • B hatti, A.U.A.B akh S h , MAFZALand A.H.Gurman. (1999).Spatial ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Company
  Paper count: 1,236
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support