ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیل دینامیکی تیزی پروفیل چرخ بر اثر سایش در وقوع خروج از خط

Year: 1387
COI: ISME16_380
Language: PersianView: 1,258
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدرضا قضاوی - استادیار مهندسی مکانیک - دانشگاه تربیت مدرس
وحید ملحوجی - کارشناس ارشد مهندسی مکانیک - دانشگاه تربیت مدرس

Abstract:

در این تحقیق، مدلسازی و تحلیل دینامیکی پروفیل های چرخ نو و سایش یافته S1002 انجام شده و تأثیر پروفیل های نو و سایش یافته بر رفتار واگن بررسی گردیده است . سپس به بررسی پارامتر خروج از خط واگن هنگام عبور از قوسی با خصوصیات مشخص پرداخته شد . در این راستا حل تحلیلی با استفاده از تئوری تماسی هرتز و تئوری خطی کالکر انجام شده است . همچنین مدلسازی و تحلیل در نرم افزار Adams/Rail برای پروفیل های مختلف چرخ انجام شده، ضرایب خروج از خط بر اساس معیار خروج از خط بدست آمده است . نتایج نشان می دهد که ضریب خروج از خط در هنگام ورود واگن به قوس افزایش یافته و پروفیل سایش یافته در اغلب موارد، آمادگی بیشتری برای خروج از خط از خود نشان می دهد . اما میزان سایش چرخ، تأثیر مستقیم بر خروج از خط دارد و تا به میزان خاصی نرسد، خروج از خط رخ نمی دهد و در بسیاری از موارد، ضریب خروج از خط برای پروفیل سایش یافته مقدار کمتری نسبت به پروفیل نو بدست می دهد ولی هرگاه سایش چرخ از حد مشخصی تجاوز کند، ضریب خروج از خط افزایش می یابد و این حد مشخص، حدی است که لازم است چرخ برای انجام ری - پروفایل به قسمت تعمیرات فرستاده شود . روش معرفی شده، روشی ساده و در عین حال نسبت به هر نوع محدودیت انعطاف پذیر است . همچنین این روش می تواند پروفیلی را به دست دهد که مینیمم سایش را داشته باشد .

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISME16_380. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/40956/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
قضاوی، محمدرضا و ملحوجی، وحید،1387،تحلیل دینامیکی تیزی پروفیل چرخ بر اثر سایش در وقوع خروج از خط،16th Annual Conference on Mechanical Engineering،Kerman،https://civilica.com/doc/40956

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 31,795
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support