ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی معیارهای سرزندگی در شهرهای جدید (نمونه موردی: شهر جدید اندیشه)

Year: 1394
COI: ICOHACC01_111
Language: PersianView: 989
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رامین روحانی - دانش اموخته کارشناسی ارشد شهرسازی
علی مردانی مهراباد - دانشجوی کارشناسی ارشد شهرسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین

Abstract:

امروزه تأمین نشاط و سرزندگی شهری به یکی از دغدغه های اصلی نظام های مدیریت شهری به ویژه درکشورهای توسعه یافته تبدیل شده است. هدف ازپژوهش حاضر بررسی میزان سرزندگی محیط های شهری با تأکید بر شهر جدید اندیشه و معیارهای مرتبط با آن می باشد. روش تحقیق تحلیلی توصیفی بوده و با استفاده از روش تحلیل چند متغیره و رگرسیون لجستیک، با مشخص شدن وزن شاخصها و ارزش عددی آنها در سرزندگی محیط، میزان سرزندگی مرکز شهر جدید اندیشه مشخص و آزمون فرضیه انجام می شود. در نهایت با استفاده از مدل SWOT به تحلیل و ارائه استراتژی هایی در این زمینه پرداخته می شود. روش مطالعه به صورت میدانی و استفاده از پرسشنامه در سطح شهر جدید اندیشه انتخاب و به جمع آوری داده ها پرداخته شده است. در این ارتباط 973 پرسشنامه در فازهای 1 و 2 و 3 بین ساکنان توزیع شده است. این پرسشنامه در سه سطح کالبدی، ذهنی و اجتماعی تنظیم شده است. تجزیه و تحلیل معیارهای سرزندگی در سطح شهر جدید اندیشه، نشان می دهد که میزان سرزندگی در محدوده مورد مطالعه از سطح متوسط رو به ضعیف برخوردار است و با توجه به اینکه میزان تأثیر جنبه های اجتماعی و ادراکی منظر شهری در تغییرات سرزندگی محدوده مطالعاتی همزمان با ویژگی های کالبدی منظر شهری ارزیابی شد، می توان چنین نتیجه گرفت که یکی از شروط لازم برای محیطی سرزنده، تنوع کالبدی مناسب در ارتباط با عوامل اجتماعی و ذهنی درمنظر شهری است. آنچه باعث پایداری سرزندگی می شود، تداوم حضور و فعالیت های انسان در فضای شهری است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICOHACC01_111. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/409598/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
روحانی، رامین و مردانی مهراباد، علی،1394،ارزیابی معیارهای سرزندگی در شهرهای جدید (نمونه موردی: شهر جدید اندیشه)،The International Conference on Human, Architecture, Civil Engineering and City (ICOHACC 2015)،Tabriz،https://civilica.com/doc/409598

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • جیکوبز، جین، 1388، مرگ و زندگی در شهرهای بزرگ امریکا، ...
 • لینچ، کوین، 1376، تئوری شکل خوب شهر، انتشارات دانشگاه تهران، ...
 • گلکار، کوروش، 1386، مفهوم کیفیت سرزندگی در طراحی شهری، ‌صفه ...
 • لنارد، کروهرست، سوزان و هنری، 1377، طراحی فضای شهری و ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support