Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی قابلیت ها و چالش های روستای مارکده به منظور برنامه ریزی در راستای توسعه پایدار

Year: 1394
COI: ICOHACC01_635
Language: PersianView: 450
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سادات هاشمی نسب - مدرس دانشگاه فنی دختران اصفهان و دانشجوی دکتری آب و هواشناسی دانشگاه اصفهان
نازنین هاشمی - دانشجوی معماری دانشگاه فنی دختران اصفهان
فریبا طوقی - دانشجوی معماری دانشگاه فنی دختران اصفهان
نگار کبائریان - دانشجوی معماری دانشگاه فنی دختران اصفهان

Abstract:

صنعت جهانگردی به عنوان بزرگترین و متنوع ترین صنعت در دنیا به حساب می آید. بسیاری از کشورها این صنعت پویا را به عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغال زایی، رشد بخش خصوصی و توسعه ی ساختار زیربنایی می دانند. صنعت گردشگری امروزه به قدری در توسعهی اقتصادی، اجتماعی کشورها اهمیت دارد که اقتصاددانان آنان را صادرات نامرئی نام نهادند.کشور ایران از نظر منابع طبیعی جزو 10 کشور برتر دنیا می باشد که می تواند از اثرات حاصل از گردشگری در کاهش مشکلات بیکاری و درآمد اقتصادی بهره مند شود اما با توجه به آمارهای موجود، ایران از این فرصت بهره ی کافی نبرده است .یکی از این منابع که می تواند بسیاری از تهدیدها را به فرصت تبدیل کند منابع موجود گردشگری در محیط روستاها می باشد در مجموع در گردشگری روستایی، باید از فراغت به عنوان یک روش برای رسیدن به توسعه پایدار روستایی استفاده کرد. اساسا تنوع در زمینه های طبیعی و انسانی از عوامل موثر در توسعه ی گردشگری در هر منطقه یا کشور محسوب می شود. پژوهش حاضر نیز به بررسی کارکردهای گردشگری در راستای ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت در روستا بدین منظورروش پژوهش توصیفی تحلیلی میدانی میباشد.در این زمینه با مراجعهی حضوری به این روستا به بررسی نقاط قوت و ضعف به منظور توسعه ی گردشگری براساس یافته ها مشخص شد که این روستا از نظر همجواری با رودخانه زاینده رود و طبیعت زیبا،دارا بودن باغ های زیاد و زمینهای کشاورزی دارای نقاط قوت می باشد و بدلیل نقاط جمعیت کم و پراکنده،آستانه جمعیتی لازم و عدم برخورداری از بسیاری از امکانات وخدمات؛ باعث محرومیت آن در برخی از زمینه ها از جمله خدماتی، تجاری، اداری، بانکی و...شده است و این موارد برخی از نقاط ضعف این روستا می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICOHACC01_635. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/410104/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
هاشمی نسب، سادات و هاشمی، نازنین و طوقی، فریبا و کبائریان، نگار،1394،بررسی قابلیت ها و چالش های روستای مارکده به منظور برنامه ریزی در راستای توسعه پایدار،The International Conference on Human, Architecture, Civil Engineering and City (ICOHACC 2015)،Tabriz،https://civilica.com/doc/410104

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 20,967
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support