ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اصلاح هدایت تناسبی برای موشک های غیرفعال پدافند هوایی با استفاده از فیلتر های غیر خطی

Year: 1387
COI: ISME16_496
Language: PersianView: 2,161
This Paper With 6 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 6 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حامد صادقی - دانشجوی کارشناسی ارشد-دانشگاه علم و صنعت ایران
جواد پشتان - دانشیار-دانشگاه علم و صنعت ایران

Abstract:

موشک های غیرفعال موشک هایی هستند که برای رهگیری هدف از امواج ساتع شده از خود هدف استفاده می کنند. در این مقاله برای هدایت موشک های غیر فعال پدافند هوایی از قانون هدایت تناسبی اصلاح شده استفاده شده است. در پیادهسازی این روش نیاز است تا متغیرهای حالت سیستم از جمله فاصله موشک تا هدف که بطور مستقیم قابل اندازه گیری نیستند تخمین زده شوند.با توجه به غیر خطی بودن دینامیک سیستم این کار قبلا با استفاده از روش فیلتر کالمن توسعه یافته و اندازه گیری های زاوی ه افق دید موشک و نرخ تغیرات زاویه افق دید انجام شده است. اما در عمل ای ن روش با توجه به محدودیت های فیلتر کالمن توسعه یافته ونی ز مسئله روئیت ناپذیری حالتهای سیستم با مشکلاتی مواجه بوده است.در این مقاله از دو روش UKF(Unscented Kalman Filter), PF(Particle Filter) که روش های دقیق تری برای تخمین حالتها در سیستمهای غ ی ر خطی هستند استفاده شده است . همچن ین در این مقاله مسئله رو ئی ت پذیری حالتها بررسی شده وبا پیشنهاد اندازه گ ی ری جدیدی که قابلی ت پیاده سازی عملی در این نوع موشک ها دارد برای حل مشکل روئیت ناپذیری استفاده شده است. کارایی این روشها برای اهداف بدون مانور در شبیهسازی مونت کارلو و با معیار میانگین مربعات خطا(RMSE) با روش فیلتر کالمن توسعه یافته مقایسه شده است . همچنین این روش ها از نظرحجم محاسبات و قابلیت پیاده سازی مورد بررسی قرار گرفتهاند

Keywords:

موش کهای غیر فعال- هدایت متناسب-فیلتر کالمن توسعه یافته-فیلتر ذره ای ، Unscented Kalman Filter

Paper COI Code

This Paper COI Code is ISME16_496. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/41072/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صادقی، حامد و پشتان، جواد،1387،اصلاح هدایت تناسبی برای موشک های غیرفعال پدافند هوایی با استفاده از فیلتر های غیر خطی،16th Annual Conference on Mechanical Engineering،Kerman،،،https://civilica.com/doc/41072

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Navigation, and Control Conference, 1987, (AIAA-87- 2380). ...
 • . Julier S.J., and Uhlmann J.K., A New Extension of ...
 • . Karlsson R., Particle Filtering, Linkoping Studies in Science and ...
 • . Arulampalam M.S., Maskell S., Gordon N., and Clapp T, ...
 • Proceedings on Signal Processing, V. 50, N. 2, pp.174- 188, ...
 • . Taur D.R., and Chern, J.S., Passive Ranging for Dogfight ...
 • . Song T.L., and Urn T.Y., Practical Guidance for Homing ...
 • . Taur D.R., and Chern J.S., A Modified Proportional Navigation ...
 • . Hudson R.D., Infrared System Engineering. John Wiley & Sons, ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 21,678
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support