Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

توانمندسازی اجتماع محور در راستای حکمروایی خوب شهری(نمونه پژوهشی: قائم شهر(ترک محله)

اولین کنفرانس تخصصی معماری و شهرسازی ایران
Year: 1394
COI: AAUC01_315
Language: PersianView: 1,064
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محدثه درخشان پور - کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز
واراز مرادی مسیحی - استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز

Abstract:

یکی از زمینه های ناپایداری توسعه شهری بویژه در کشورهای درحال توسعه وجود محلات فقیر در سطح شهرها من جمله قائم شهر می باشد که در حال گسترش است.از آنجا که این سکوتنگاه ها در زمینه ای از عوامل، فراتر از مکان آن شکل و گسترش یافته ومتقابلاً بر محیطی فراتر تاثیر می گذارد ، چاره جویی این مسئله بهسیاستگذاری و اقداماتی نه فقط در سطح ملی آن بلکه در سطح محلی نیز نیاز دارد.سوال اصلی تحقیق این است که توانمندسازی اجتماع محور چیست و چگونه به حکم روایی خوب شهری کمک می کند؟توانمندسازی در شهرسازی به عنوان امری برای حل مشکلات شهری مطرح شده است. در حالى که توانمندسازی مى تواند مسیر توسعه را مشخص کند به عنوان یک پیش فرض اساسى در طرح های توسعه شهری مورد توجه است و برای اجرایى شدن نیازمند راهکار و راه حل درسطوح دیگر دارد؛ لذا ابتدا باید سطوح را شناسایى کرد و در مرحله بعد توجه داشت که برای هر مکان و زمان اقتضائات خاص خود را بیان کرد. به نظر مى رسد با توجه به مفهوم توانمندسازی مى توان انتظار داشت که این مفهوم با سایر تئور ها من جمله حکم روایی شهری هم نشینى مطلوبى داشته باشد و این برآمده از تعریف ذکر شده و رابطه عمیق آن با انسان مى باشد. با توجه به زمینه انجام کار و موضوع توانمندسازی از تکنیک گروه های بحث جهت بدست آوردن اندیشه گروه های اجتماعی هدف استفاده گردیده. سپس به کمک شرکت کنندگان در جلسه گرو ه های بحث چشم انداز ترک محله تدوین گشت. در ادامه اهداف کلان و خرد استخراج گردیدند وراهبردها از برآیندچشم انداز و اهداف بدست آمدند. در نهایت سیاست ها از راهبردهامنشعب شدند و پروژه هایی تعریف گردید تا بتواند به توانمندسازی مردم در اجتماعات محلی در راستای حکم روایی خوب شهری کمک نماید

Keywords:

برنامه ریزی , توانمندسازی , حکم روایی خوب شهری

Paper COI Code

This Paper COI Code is AAUC01_315. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/411265/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
درخشان پور، محدثه و مرادی مسیحی، واراز،1394،توانمندسازی اجتماع محور در راستای حکمروایی خوب شهری(نمونه پژوهشی: قائم شهر(ترک محله)،First Conference of Architecture and Urbanism،Shiraz،https://civilica.com/doc/411265

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • برک پور، ناصر و اسدی، ایرج (1388) مدیریت _ حکمروایی ...
 • وتن، دیوید و کمرون، کیم (1378) اناسازی و تفویض اختیار، ...
 • Dreier, Peter & College, Occidental (1996) ...
 • -Narayan, D. (2002) "Empowerment and ...
 • Asian Development Bank (2010) "access to ...
 • justice for the urban poor toward inclusive cities." Sadan, Elisheva ...
 • Dew, John R. (1997) "Empowerment and Williams, Michael (1998) "Enabling ...
 • Friedmann, John (1993) "Toward a Non- ...
 • Pal, A. (2008) "political space for the civil ...
 • society: the work of twa community- based organization in Kolkata", ...
 • Nation's conference, Habitat2, Turkey, Istanbul. changing societies", Cambridge University Press. ...
 • Me asurement and Validation", the Academy Management Journal, Vol.38, No.5, ...
 • A. (2003) "Empowerment takes more than one minute", Barrett Koehler. ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 16,387
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support