Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد روش تئوری زمینه ای در برنامه ریزی شهری نمونه موردی: ارزیابی تطبیقی مفهوم رضایت مندی از دیدگاه متخصصین و بهره برداران شهری

Year: 1394
COI: AAUC01_359
Language: PersianView: 1,452
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه شکیبایی - دانشجوی دکتری شهرسازی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، قزوین ،ایران

Abstract:

همگام با تغییرات و تحولات علمی در سطح جهان، مطالعات دانشمندان بر روی روش های تحقیق بویژه در راستای ایجاد روش ها و نظریات جدید در حل مسائل و مشکلات موجود و سنجش داداه های کیفی مدنظر قرار گرفت. اندیشمندان علوم اجتماعی نیز از این تحولات بی بهره نبوده و همواره نظریات جدیدی را برای سنجش و تحلیل پدیده ها مطرح نموده اند. همگام با ظهور نظریه های فرا اثباتی، در حوزه روش تحقیق هم، رویکردهایی چون نظریه زمینه ای ای بر پایه روش های کیفی اند. رهیافت نظریه زمینه پدیدار گشته بوده و از مجموعه منظمی از رویه ها و فرآیند های متعدد در گردآوری داده ها و تحلیل ها به منظور توسعه نظریه مبتنی بر استقرا، استفاده می نماید. با توجه به اینکه مطالعات کیفی در شهرها فارغ از موضوعات اجتماعی نبوده است در نتیجه در بسیاری از موارددر سنجش و تحلیل داده های تحقیق از روش های بکار گرفته شدهدر علوم اجتماعی استفاده می شود. از آنجا سنجش که پدیده های اجتماعی و به تبع آن موضوعات شکل گرفته در شهر در درجه اول نیازمند درک درست از شرایط محیط و انجام تحلیل ها بر پایه داده های واقعی موجود می باشد به نظر می رسد استفاده از روش هایی مانند نظریه زمینه ای پژوهشگران را در دستیابی به نتایج واقعی و منطقی تر رهنمون سازد. بر این اساس با توجه به ضرورت دستیابی به روش های جدید در بستر دانش شهرسازی پژوهش حاضر در گام نخست به بررسی ویژگی های این روش و جایگاه در پژوهش های کیفی و پرداخته در گام بعدی در قالب نمونه موردی به استفاده ازاین روش در جهت سنجش نگاه شهروندان به مفهوم رضایتمندی پرداخته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is AAUC01_359. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/411308/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شکیبایی، فاطمه،1394،کاربرد روش تئوری زمینه ای در برنامه ریزی شهری نمونه موردی: ارزیابی تطبیقی مفهوم رضایت مندی از دیدگاه متخصصین و بهره برداران شهری ،First Conference of Architecture and Urbanism،Shiraz،https://civilica.com/doc/411308

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • استراس، انسلم و جولیت کوربین، ترجمه بیوک محمدی، 1385، اصول ...
 • خاکی، غلامرضا، 1392، روش تحقیق با رویکرد گرانددی در پایان ...
 • I4] شهبازی، مهدی، 1390، آسیب شناسی جامعه شناختی عملکرد شورایاری ...
 • ا صلصامی، مهوش، 1382، روش های تحقیق کیفی، نشر بشری، ...
 • عباس زاده محمد و حسین پور، ابراهیم، 1390، کاربرد تثلیث ...
 • محمود پور، بختیار، 1389، بازسازی معنایی رساله برای دانشجویان دوره ...
 • میری، سید حسن، امیری، زینب، 1391، بررسی بازسازی مسکن پس ...
 • فخاری، علی و دیگران، 138، نقش پیامد های اجتماعی _ ...
 • Creswell, W. john (2002). Qualitative Douglas, David(2002), Intransivities of ...
 • managerial decisions: a grounded theory case, Management Decision, Staffordshire University ...
 • Keith Wilkes (2002), Using grounded theory to model visitor experiences ...
 • Stuart, Keriata (2002), "Trading off: ...
 • Susi, Geiger & Darach Turley (2002), ...
 • "Grounded Theory in Sales Research: an Investigation of Salespeople's Client ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 10,932
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support