ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی عوامل تاثیرگذاربرتعاملات اجتماعی شهروندان درمیادین شهری بارویکرد ارتقاء اجتماع پذیری

Year: 1394
COI: IACUT01_0563
Language: PersianView: 401
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

منصوره رضاسلطانی - دکتری معماری منظر گروه معماری واحد فیروزکوه دانشگاه آزاد اسلامی فیروزکوه ایران

Abstract:

در این پژوهش رابطه بین برنامه ریزی و فضاهای عمومی شهری (میدان ها) مورد نظر است و قصد بر این است که ابزارهای برنامه ریزی توسعه و ایجاد فضاهای عمومی شهری تاثیرگذار در فرایند اجتماع پذیری آنها ارزیابی گردد . پرسش اصلی قابل طرح در این تحقیق نیز در همین خصوص است، اینکه چگونه می توانیم میدان ها را به نمایندگی مکا ن های عمومی شهری با استفاده از ابزارهای برنامه ریزی به نحوی متحول نمائیم که قابلیت جذب گروه های مختلف اجتماعی را داشته باشند . از همین رو مهمترین هدف این پژوهش دستیابی به این پاسخ است که چگونه با برنامه ریزی در جهت سازماندهی کمیت ها و کیفیت ها با نیازهای روز مردم در فضاهای میدانی می توان این فضاها را اجتما ع پذیر نمود. در مرحله اول که پژوهش اکتشافی اسنادی است متون و منابع شناخت عوامل و زمینه های اجتماع پذیری فضاهای عمومی مطالعه و بررسی میشود.و در مرحله دوم که پژوهش اکتشافی تجربی است از طریق مصاحبه منظم انجام می شود. با توجه به اینکه میدان نبوت در شرق تهران در بین میادین این بخش از شهر در تناسب بیشتری با اهداف این پژوهش قرار دارد، بعنوان نمونه مورد بررسی انتخاب شده است. از جنبه نظری، یکی از راهبردهای برنامه ریزی برای اجتماع پذیر نمودن محیط های عمومی می تواند سازماندهی کمیت و کیفیت فضاهای شهری با نیازهای روز مردم باشد که بر این مبنا، انتظار این خواهد بود که چنین فضایی سامان مند یا به لحاظ فضایی و مفاهیم و ارتباطات و زمان منظم باشد که در این صورت در این محیط، امنیت و ایمنی و آسایش نیز برقرار خواهد بود و شرایط می تواند برای حضور اجتماعات مردمی نیز فراهم شود.

Keywords:

تعاملات اجتماعی ، میدان ، اجتماع پذیری ، فضای عمومی

Paper COI Code

This Paper COI Code is IACUT01_0563. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/413756/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضاسلطانی، منصوره،1394،ارزیابی عوامل تاثیرگذاربرتعاملات اجتماعی شهروندان درمیادین شهری بارویکرد ارتقاء اجتماع پذیری، International Conference on Architecture ,Civil Engineering and Urban Development in the Third ،Tehran،https://civilica.com/doc/413756

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • شیعه، الف. مقدمه ای بر مبانی برنامه ریزی شهری، دانشگاه ...
 • مزینی، م. فضا، زمان و معماری: رشد یک سنت جدید، ...
 • مدنی پور، ع. فضاهای عمومی شهر، فصل نامه مدیریت شهری، ...
 • مسیحی مرادی، و. برنامه ریزی استراتژیک، شرکت پردازش و برنامه ...
 • مهدی زاده، ج. برنامه ریزی راهبردی توسعه شهری، وزارت مسکن ...
 • پاکزاد، ج. راهنمای طراحی فضاهای شهری در ایران، وزارت مسکن ...
 • رضازاده، ر. تاثیر عوامل اجتماعی سیاسی بر تحول فرم ضای ...
 • موریس، ج. تاریخ شکل شهر تا انقلاب صنعتی، ترجمه راضیه ...
 • بحرینی، س. ح. تحلیل فضاهای شهری، دانشگاه تهران، .1383 ...
 • مدنی پور، ع. طراحی فضای شهری (نگرشی بر فرآیندهای اجتماعی ...
 • پلاس‌اد، ج. م‌وی‌وظری ف‌ریذ طراح‌ی شری، زارتم‌س‌ک ه شرس‌ازی، .1191 ...
 • Whyte , H.W. The Social Life of Small Urban Spaces, ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 1,651
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support