ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

روشی ترکیبی برای تصمیم گیری چندشاخصه در شرایط عدم قطعیت - مطالعه موردی: اولویت بندی تقاطعات منطقه 14 شهرداری تهران برای ارتقای وضعیت تردد و ایمنی

Year: 1394
COI: TTC14_121
Language: PersianView: 267
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن بابایی - دکترای برنامه ریزی حمل و نقل، شرکت مهندسین مشاور آوند طرح و اندیشه
نوید خادمی - دکترای برنامه ریزی حمل و نقل، دانشگاه تهران
معید ذهبیون - کارشناسی ارشد برنامه ریزی حمل و نقل، شرکت مهندسین مشاور آوند طرح و اندیشه
جلیل صناعی ها

Abstract:

در این مقاله، روشی ترکیبی برای تصمیم گیری چندشاخصه در شرایط عدم قطعیت ارائه می شود .روش ارائه شده بر مبنای ترکیب دو روش پارامتریک و جبهه بهینه پارتویی ارائه شده است . درروش های مذکور، به صورت مرسوم آن ها، فرض می شود میزان امتیاز و یا ارزش گزینه ها در زمینه هرشاخص به صورت قطعی معلوم است. اما، در عمل، و به طور خاص در شرایطی که اوزان اهمیت و یاارزش گزینه ها و شاخص ها به صورت کیفی تعیین می شوند، مقادیر مربوطه قطعی نبوده و با عدمقطعیت هایی همراه هستند. برای رفع این مشکل، در این مقاله، فرض قطعی بودن پارامترهای ارزیابیبرداشته شده، و روشهای پارامتریک و جبهه بهینه پارتویی به گونه ای اصلاح میشوند که ضرایب عدمقطعیت به پارامترها در آن ها لحاظ گردد. روش ترکیبی ارائه شده در حقیقت شامل دو مرحله کلیاست، که در مرحله اول آن از روش پارتویی اصلاح شده برای تعیین تعداد گزینه های غیرمغلوب ، و درمرحله دوم آن از روش پارامتریک اصلاح شده برای اولویت بندی استفاده می شود. روش ارائه شده برایاولویت بندی تقاطعات منطقه 14 شهر تهران به منظور ارتقای وضعیت تردد و ایمنی به کارگیری شدهاست. مقایسه نتایج به کارگیری روش با روش مرسوم وزندهی در این مطالعه موردی نشان می دهد که مجموعه تقاطعات اولویتدار در تعداد اعضاء تقریباً مشابه است، لکن اولویت تقاطعات در دو روش تفاوت نشان می دهد.

Keywords:

تصمیم گیری چندمعیاره، اولویت بندی، جبهه بهینه پارتویی، روش پارامتریک

Paper COI Code

This Paper COI Code is TTC14_121. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/419560/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بابایی، محسن و خادمی، نوید و ذهبیون، معید و صناعی ها، جلیل،1394،روشی ترکیبی برای تصمیم گیری چندشاخصه در شرایط عدم قطعیت - مطالعه موردی: اولویت بندی تقاطعات منطقه 14 شهرداری تهران برای ارتقای وضعیت تردد و ایمنی،The 14th International Conference on Traffic and Transportation Engineering،Tehran،،،https://civilica.com/doc/419560

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • بابایی، .، ارائه روش تصمیم‌گیری برای مدیریت شبکه‌های آسیب‌پذیر حمل‌ونقلی ...
 • تصمیم‌گیری و تحقیق عملیات در مدیریت، اصغرپور، م.ج.، 1381، انتشارات ...
 • تصمیم‌گیری‌های چندمعیاره، اصغرپور، م.ج، 1377، انتشارات دانشگاه تهران. ...
 • اولویت‌بندی نقاط نیازمند اصلاح هندسی منطقه 14 شهر تهران، مهندسین ...
 • Babaei, M., and A. Naderan. A Simultaneous Modeling for Pavement ...
 • Babaei, M., A. S hari at-Mohaymany _ Optimal Resource Allocation ...
 • Szidarovszky, F., Gersbon, M. E., Duckstein, L., "Techniques of Multi- ...
 • Figueira, J., Greco, S., Ehrgott, M., Multiple Criteria Decision Analysis ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support