Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت بحران راهکاری نوین در ایمن سازی شهر رویکردی بر پایداری بافت های فرسوده مطالعه موردی بافت فرسوده شهر قیدار

Year: 1394
COI: BAFTEFARSOODE01_078
Language: PersianView: 417
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رسول صمدزاده - عضو هیات علمی گروه جغرافیا دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
رقیه عباسی - دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل

Abstract:

ناپایداری کالبدی و آسیب پذیری در برابر سوانح جزء شاخصه های اصلی برای شناسایی یک بافت به عنوان بافت فرسوده می باشد از جمله ویژگیهای این گونه بافتها تراکم ساختمانهای ناپایدار وضعیت ترافیکی نامناسب فشردگی بافت و نارسایی های کالبدی و فیزیکی است که در مواقع بحران تشدید می شود در این مقاله بافت فرسوده شهر قیدار که با سطحی معادل 27 هکتار هسته مرکزی شهر را تشکیل می دهد مور مطالعه قرار گرفته است اساس این پژوهش بر پایه مشاهدات و مطالعات میدانی برداشت های میدانی جهت تعیین موقعیت بافت های فرسوده و تعیین نوع خطرات تهدید کننده این بافت شامل شبکه ارتباطی ناکارآمد قرارگیری منازل بر روی زاغه های مخصوص نگهداری حیوانات عدم استحکام و نامقاوم بودن 70درصد از ابنیه در برابر حوادث طبیعی صورت گرفته است روش تحقیق این پژوهش توصیفی و تحلیلی روش گردآوری اطلاعات آن کتابخانه و اسنادی می باشد و جهت دستیابی به ویژگی ها و خصوصیات محدوده مورد مطالعه و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز از روش میدانی پیمایشی به صورت پرسشنامه حسب مورد مصاحبه و نظر خواهی استفاده شده است برای بدست اوردن نقشه های کیفیت ابنیه و سلسله مراتب شبکه معابر ... و پهنه بندی از سیستم GIS استفاده گردیده است طی این پژوهش علاوه بر مشکلاتی که در روند احیاء و نوسازی بافت فرسوده شهر قیدار اختلال ایجاد می کنند خطراتی نیز همواره جان مردم ساکن در این منطقه را تهدید می کند لذا بواسطه شرایط و پتانسیل خطر حاکم بر بافت فرسوده شهری با توجه به نظریه ها و دیدگاه های پایه در مدیریت بحران به بررسی موضوع پرداخته شده است

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is BAFTEFARSOODE01_078. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/422381/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صمدزاده، رسول و عباسی، رقیه،1394،مدیریت بحران راهکاری نوین در ایمن سازی شهر رویکردی بر پایداری بافت های فرسوده مطالعه موردی بافت فرسوده شهر قیدار،National Conference on Dilapidated and Historic Urban Textures: Challenges and Solutions،Kashan،https://civilica.com/doc/422381

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • ع‌اش س‌ی‌ذ ی ج‌اران، ) 131(6، "نوط‌ی‌ام م‌بیت ضری ر ...
  • ق‌اوریت‌طیل س‌ازم‌ان مف‌ی‌تب‌حرا ک طر ...
  • قاسم، جعفری و همکاران، (1387)، " مج معمق‌الاتک‌ام‌ل طص‌ب‌س‌ازی و ...
  • سی‌ر ش، م‌س ی، ) 133(قلر سگ‌ی ضری؛ _ ی ...
  • مجید، شمس، (0 139»یاررس‌ی م‌و‌ی‌تب‌ح‌رانل‌سل _ ایف‌س‌دی‌ضرکر وطا ی _ ...
  • ح‌ح‌ذرضا، رضری‌ی؛ ص‌ف‌ی، ح‌سی‌ی؛ ادی، ج‌ی‌ی، ) 1331(غب‌روام ی‌س‌ی راب‌ردی ...
  • یه‌ذسیه م طارب‌ذپی‌اضر، ) 1331 (:"ط‌الع‌ات و ی‌ی‌ض‌ی‌اخ‌ت ض‌ع م ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 5,972
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support