ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تأثیر نوع زهکش بر روند الگوی جریان تراوشی آب از پی و بدنه سد خاکی هموژن در طی دوره بهره برداری (مطالعه موردی سد کبودوال)

Year: 1394
Publish place:
COI: CAUEM01_189
Language: PersianView: 333
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حامد انگاشته - نویسنده مسئول: دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازههای هیدرولیکی، دانشگاه ارومیه
محمد مناف پور - استادیار گروه مهندسی عمران ، دانشکده فنی دانشگاه ارومیه

Abstract:

زهکش به عنوان یکی از اجزاء تشکیل دهنده بدنه سدهای خاکی و سنگریزه ای وظیفه جمع آوری و زهکش نمودن آب بدنه و پیسدهای خاکی، استهلاک فشار آب حفرهای به هنگام ساخت و پائین نگهداشتن سطح آزاد آب جریان تراوشی در دوره بهره برداری ودر نتیجه عدم برخورد خط فریاتیک با شیب پائین دست را بر عهده دارد. در روند طراحی سدهای خاکی زهکش نقش مهمی درپایدارسازی شیب های سدخاکی و فراهم نمودن امکان افزایش شیب های طراحی بالادست و پائین دست سد ، کاهش حجم مصالح بهکار رفته در بدنه و اقتصادی نمودن مقطع عرضی سد بازی می نماید، از طرفی به هنگام ساخت نیز تأثیر به سزایی بر روی سرعتعملیات اجرایی سد دارد. زهکشهای به کار رفته دارای انواع مختلفی از جمله پنجه سنگی، افقی، دودکشی می باشند. در این تحقیقبا اختیار نمودن سدخاکی کبودوال واقع در استان گلستان به عنوان مطالعه موردی به تحلیل تأثیر نوع زهکش بر روی الگوی جریانتراوشی از پی و بدنه سدخاکی در طی دوره بهرهبرداری به کمک نرم افزار المان محدود Plaxis و کاربرد مدل رفتاری موهر- کلمب پرداخته و با لحاظ ساخت مرحله ای سد وکاربرد نتایج ابزاردقیق و آنالیز برگشتی، پارامترهای واقعی مکانیکی مصالح بدنه استخراجگردیده است.

Keywords:

سد خاکی، کبودوال، زهکش، جریان تراوشی، نرم افزار Plaxis

Paper COI Code

This Paper COI Code is CAUEM01_189. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/422616/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
انگاشته، حامد و مناف پور، محمد،1394،تأثیر نوع زهکش بر روند الگوی جریان تراوشی آب از پی و بدنه سد خاکی هموژن در طی دوره بهره برداری (مطالعه موردی سد کبودوال)،کنفرانس سالانه تحقیقات در مهندسی عمران،معماری و شهرسازی و محیط زیست پایدار،Tehran،،،https://civilica.com/doc/422616

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • رحیمی، ح . (1382) _ " سدهای خاکی" . انتشارات ...
 • وفائیان، م . (1391) _ " اطلاعات اجرائی در مورد ...
 • وفائیان، م . (1391) _ "سدهای خاکی". انتشارات دانشگاه صنعتی ...
 • گزارشات رفتارسنجی سد کبودوال _ سال 1392، شرکت سهامی آب ...
 • Dunnicliff, J. (1993). "Geotechnical Instrumentati on for Monitoring Field Performance ...
 • Pelton, F. Reston, c .(2000). "Guidelines for Instrumentati _ and ...
 • Fell, R .(1992) , "Geotechnical Engineering of Embankment Dams" _ ...
 • _ _ "Instrumentat _ of Embankment Dams and Levees Engineering ...
 • USBR. (1987) . "Embankmet Dam Instrumentati _ Manual" , ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 12,714
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support