ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شبیه سازی تراز آب زیر زمینی با استفاده از ترکیب مدل های موجک وفازی عصبی مطالعه موردی:دشت نیریز

Year: 1394
Publish place:
COI: ICESCON01_0918
Language: PersianView: 484
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد مبارکی - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های هیدرولیکی،گروه عمران، واحد لارستان، دانشگاه آزاد اسلامی،لارستان، ایران
مهرداد فریدونی - استادیار گروه عمران، واحد لارستان، دانشگاه آزاد اسلامی لارستان، ایران

Abstract:

محدودیت منابع آبهای سطحی و بهرهبرداری بیش از حد از سفرههای آب زیرزمینی در نتیجهی توسعهی فعالیتهای کشاورزی و صنعتی و افزایش مصارف آب شهری باعث به بار آمدن خسارات جبران ناپذیری به منابع طبیعی شده که از آن جملهمیتوان به افت شدید سطح آب زیرزمینی آبخوانها و تداخل جبههای آب شور و شیرین و هجوم آبهای شور در برخی آبخوانهای ساحلی اشاره کرد. آب های زیرزمینی به عنوان یکی از با ارزش ترین منابع طبیعی و مهم ترین مسئله و چالش در قرن حاضر می باشد که مستلزم شناخت و شبیه سازی تراز آبهای زیر زمینی می باشد.امروزه از روش های نوینی در بابهیدرولیژیکی استفاده میشود که مهم آنان مدل های هوشمند است. در این پژوهش از نرم افزار متلب ) Matlab ( و مدل تلفیقی موجک فازی عصبی ) - Wavelet-ANFIS ( برای شبیه سازی تراز آب زیرزمینی دشت نیریز بر اساس داده های ماهانه برای یک دوره آماری 91 ساله شامل بارندگی و میانگین تراز آب زیرزمینی )از سال 9131 تا 9111 ( به طور مقایسه ای مورد ارزیابی قرار گرفته است. تراز آب زیرزمینی دشت نیریز و بارش آن، دو ورودی اصلی در شبکه عصبی و موجک که با تاخیر زمانی t-9 )ماه قبل( تشکیل می دهد. مقدار تراز آب زیرزمینی نیز تنها خروجی این شبکه را شامل می شود که بصورتالگوهای ) p 9( ) -tH ( و) 9 -tP 9() -tH ( وارد سیستم شده وهمچنین 931 داده جهت آموزش و 15 داده جهت آزمون مدل تعیین شد. پس از انجام شبیه سازی با استفاده از مدل تلفیقی Wavelet-ANFIS ، کارایی این مدل بر اساس معیارهای آماری ضریب همبستگی ) R (، ریشه دوم میانگین مربعات خطا ) RMSE ( برای 1الگوی مورد ارزیابی قرار گرفت که برای مدل 9 ، 99158 و 999933 ، تلفیقی انفیس و موجک به ترتیب برابر 99115 .918 بدست آمد، نتایج حاصله نشان دهنده دقت بالا مدل تلفیقی Wavelet-ANFIS به منظور شبیه سازی ترازآب زیرزمینی دشت نیریز می باشد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ICESCON01_0918. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/425014/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مبارکی، محمد و فریدونی، مهرداد،1394،شبیه سازی تراز آب زیر زمینی با استفاده از ترکیب مدل های موجک وفازی عصبی مطالعه موردی:دشت نیریز،کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی،https://civilica.com/doc/425014

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • نبی زاده، م، و همکاران، مقایسه عملکرد مدل های مبتنی ...
 • شفائی، م، و همکاران، پیش بینی جریان روزانه رودخانه با ...
 • مدل سازی بارش-رواناب با استفاده از روش شبکه عصبی فازی تطبیقی موجکی و مقایسه آن با روش های شبکه عصبی موجکی و شبکه عصبی فازی تطبیقی [Conference Paper]
 • پیش بینی سری های زمانی تک متغیره هیدرولوژیکی با استفاده از سیستم فازی بر پایه شبکه عصبی تطبیقی [Conference Paper]
 • فلاح قالهری، غ، و وحیدیان کامیاد، ع _ و موسوی ...
 • مساعدی، ا، قبائی سوق، م)، "برآورد تبخیر روزانه از تشت ...
 • Zhang Rijun , Zengchuan Dong , Huifang Guo, For cast ...
 • Turgay Partal and :zgu r Kisi , Wavelet and neuro-fuzzy ...
 • Qinghua Zhang and Albert Benveniste , Wavelet Networks , IEEE ...
 • Kholghi, M. and Ashrafzadeh, A.and Maalmir, M. (2009), ; Monthly ...
 • Farokhnia, A. and Morid, S. (2010), : Uncertainty Analysis of ...
 • Taher Rajaee , Seyed Ahmad Mirbagheri, Mohammad Zounemat -Kermani, Vahid ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 1,238
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support