Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

پنج گام با یک قدم در صنعت

Year: 1387
COI: IPCONF01_114
Language: PersianView: 1,173
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد طیبی - ماهشهر _ پتروشیمی بندر امام خمینی ، تضمین کیفیت
علیرضا ابراهیمیان - ماهشهر _ پتروشیمی بندر امام خمینی ، تضمین کیفیت
محمود عبادی - ماهشهر _ پتروشیمی بندر امام خمینی ، تضمین کیفیت

Abstract:

یکی از عمده ترین ویژگیهای دنیای فرا روی ما تغییر و تحولات ژرف و سریع در عرصه های علمی - فنی و چالشهای پی در پی نظامهای اقتصادی - اجتماعی در صحنه رقابت بین المللی است و برای این منظور می بایست نظام مدیریت کیفیت جامع (TQM) را در سرلوحه کارهایمان قرار داده و ت وسعه منابع انسان ی نقطه آرمان ی و هدف نها یی از برقراری این نظام موفق می باشد . برای دست یابی به مد یریت کیفیت جامع باید زیر سیستم های آن را در سازمان ایجاد نمود . 5 S به عنوان یک نقطه آغاز ، خود به تنها یی م ی تواند با به مشارکت گرفتن کارکنان در قالب گروهها ی کار ی ، دانش و تجرب ی ات تک تک افراد را مبادله نموده و از این راه ، افراد را به تفکر و پژوهش در خصوص مسا ئل مختلف و اند یشه راه مناسب برا ی آنها وا داشته و با تکرار این فرآیند ، انسان ها را در مسیر رشد همه جانبه قرار دهند . 5 S نظام ی برا ی سامانده ی مح یط کار است ، نظام ی است که با جلب مشارکت کارکنان ، مح یط ی سامان یافت ه را در کلیه سطوح سازمان به وجود می آورد . هدف از 5 S ایجاد مح یطی سامان یافته ، مرتب ، پاک یزه ، با انضباط کار ی و با تک یه بر منابع انسان ی است و همواره در صدد کاهش اتلاف ها ، استفاده بهتر از منابع و آماده ساز ی فضا ی سازمان جهت استقرار سا یر س یستم ها ی بهبو د بهره ور ی م ی باشد . رهبری سطوح با لای مدیریت شرکت و مشارکت همه افراد سازمان در فعالیت های 5 S از اهمیت زیادی برخوردار است رفتار و طرز برخورد مدیریت در این میان ، ایفاگر نقشی سرنوشت ساز است ، زیرا اگر مدیریت برخوردی پسندیده با فعالیتهای فوق نداشته باشد ، هیچ یک از افراد نیز آن را جدی نخواهد گرفت . یک تفکر پژوهشی منسجم درباره 5 S موقعی می تواند شکل بگیرد که امکان مطالعه موردی آن در یک محیط واقعی فراهم گردد . این مقاله تلاشی است در این راستا و به واکاوی نتایج حاصل ازاجرای 5 S در پتروشیمی بندر امام می پردازد . که از مهمترین نتایج آن می توان به موارد زیر اشاره کرد : -1 به وجود آمدن محیط کار پاکیزه و سامان یافته -2 ایجاد راحتی و ایمنی در انجام وظایف محوله -3 ایجاد و تقویت حس تعلق سازمانی در افراد به دلیل ایجاد محیط کاری پاکیزه و سامان یافته -4 خلق ایده ها و نظرات جدید به دلیل پدید آمدن نتایج قابل مشاهده

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IPCONF01_114. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/42572/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
طیبی، محمد و ابراهیمیان، علیرضا و عبادی، محمود،1387،پنج گام با یک قدم در صنعت،1st Iranian Petrochemical Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/42572

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support