Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی اهمیت و جایگاه نقش قرآن در اندیشه های امام خمینی با تکیه بر علوم انسانی اسلامی

Year: 1394
COI: NCIH01_137
Language: PersianView: 544
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین دولت دوست - دانشجوی دکتری فلسفه تعلیم و تربیت دانشگاه اصفهان
محمد نجفی - عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان
سیدعلی موسوی سرشت - دانشجوی کارشناسی ارشد تحقیقات آموزشی

Abstract:

اگر قرن اخیر را نشانی برای ورود مسلمانان به دنیای جدید بدانیم و جنبش احیاگری اسلامی را در شرق و غرب جهان اسلامی پی بگیریم،خواهیم دید که بانگ بازگشت به قرآن و زنده کردن ارزش های آن ،نخستین ویژگی این جنبش است .جنبش احیاگری اسلامی که قرآن کریم محور آن نباشد، بی مفهوم است و نهضت اسلامی که کتاب خدا رکن استوار آن نباشد راه به جایی نمی برد و در اصطلاح به کتابی که بر پیامبر خاتم نازل شده و برترین کتاب آسمانی و جامع ترین آنهاست که از طرف خداوند توسط فرشته وحی به پیامبر خاتم ،نازل شده و مصدق و مهیمن بر کتاب های پیشین است. دستورات این کتابی برای راهنمایی و سعادت انسان نازل شده و مفاهیم و معانی آن هر چند والا و از مقامی که آگاه بر سر آسمانها و زمین است. اما برای فهم همه، به زبان مردم و مناسب با درک آنان، بیان شده است .در مقام مقایسه قرآن بر کتاب های آسمانی دیگر دلیل برتری قرآن به این جهت است که در مرتبه بلند از آن کتاب ها قرار دارد و از هر جهت جلوه حق و آیینه تمام نمای رخ او است و تمام تجلیات زیبا آفرین و قدرتمند را در خود جای داده و سرآغاز تمام شـئون ذاتی و صفاتی و فعلی حق است.در این مقاله با توجه به شخصیت والای حضرت امام (ره) ، اهمیت این کتاب بزرگ آسمانی و جایگاه نقش آن در اندیشه های بزرگمرد تاریخ به صورت مختلف در قالب مولفه هایی چون ،«نعمت قرآن ،خواندن همراه با تفکر قرآن و ....» آورده شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCIH01_137. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/429433/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دولت دوست، حسین و نجفی، محمد و موسوی سرشت، سیدعلی،1394،بررسی اهمیت و جایگاه نقش قرآن در اندیشه های امام خمینی با تکیه بر علوم انسانی اسلامی،The first national conference of Islamic humanities،Qom،https://civilica.com/doc/429433

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • جواد علی کسار، شناخت قرآن، پژوهشی در مکتب عرفانی _ ...
 • امام خمینی، صحیفه امام، موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی، ...
 • امام خمینی، کشف اسرار، تهران، انتشارات پیام آزادی ...
 • امام خمینی، شرح چهل حدیث، تهران، موسسه تنظیم ونشرآثار امام ...
 • غلامعلی رجایی، برداشت هایی از سیره امام خمینی، تهران، موسسه ...
 • ابوجعفر محمدبن اسحاق کلینی رازی، الکافی _ تحقیق علی اکبر ...
 • مجله بینات، ش 22-23، سال ششم، 1375ش، قم، موسسه معارف ...
 • مرضیه رمضانی، تفکر، ،قم، چاپ ونشر عروج(وابسته به موسسه تنظیم ...
 • امام خمینی، آداب الصلاه، تهران، موسسه تنظیم و نشرآثار امام ...
 • بیهقی، دلائل النبوه، بیروت، دارالکتب العلمیه ...
 • ایازی و سید محمدعلی _ تفسیر قرآن مجید، برگرفته از ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 20,926
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support