ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

قابلیت اطمینان در تحلیل پایداری شیب های سد خاکی به روش مونت کارلو (مطالعه موردی سد خاکی جامیشان)

Year: 1394
COI: SMFE02_363
Language: PersianView: 975
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیاوش رضانیا - دانشجوی کارشناسی ارشد طراحی سازه های آتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز
محمدمهدی حیدری - استادیار گروه مهندسی آب دانشگاه رازی کرمانشاه

Abstract:

تحلیل پایداری شیروانی یکی از مهمترین بحث ها در طراحی و اجرای سدهای خاکی به شمار می آید، مسئله مهم در شیوه های کنونی طراحی سد وجود عدم قطعیت های موجود در ساخت سد می باشد که روش های معمول طراحی سد آنها را درنظر نمی گیرند. گاهی اوقات این نامعینی ها به اندازه ای است که باعث کاهش اعتبار محاسبات می شود. در تحقیق موجود به منظور استفاده از روش احتمالاتی مونت کارلو در سدهای خاکی، سد جامیشان به عنوان مطالعه موردی انتخاب شده و پارامتر چسبدگی و زاویه اصطکاک داخلی به عنوان منابع عدم قطعیت درنظر گرفته شده است. در ابتدا آنالیز پایداری سد جامیشان در سه حالت پایان ساخت، بهره برداری و تخلیه سریع برای شیب بالادست و پایین دست به روش مورگان استرن، بیشاب، جانبو و اوردینری در حالت قطعی انجام شده و در بخش دوم با کمی سازی پارامترهای دارای عدم قطعیت (ϕ,C) و شاخص قابلیت اطمینان و احتمال گسیختگی به دست می آید. در گام بعدی نتایج روش قطعی و احتمالاتی با هم مقایسه شده و در ادامه به بررسی قابلیت اطمینان سطوح لغزش در حالات مختلف پرداخته و با مقایسه 25 سطح لغزش از بین 2000 سطح لغزش متناظر با سطح لغزش های بحرانی بررسی و بحرانی ترین سطح لغزش از دیدگاه قابلیت اطمینان مشخص می گردد. با بررسی نتایج مشخص می گردد که سطح گسیختگی دارای کمترین ضریب اطمینان لزوماً دارای شاخص اطمینان با بیشترین احتمال گسیختگی نمی باشد و کمترین شاخص قابلیت اطمینان که مربوط به حالت تخلیه سریع است در مرحله خطر (POOR) قرار ندارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SMFE02_363. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/431138/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضانیا، سیاوش و حیدری، محمدمهدی،1394،قابلیت اطمینان در تحلیل پایداری شیب های سد خاکی به روش مونت کارلو (مطالعه موردی سد خاکی جامیشان)،2st National Conference on Soil Mechanics and Foundation Engineering ،Qom،https://civilica.com/doc/431138

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 6,909
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support