ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی پارامتریک اثر سربار بر روی گودهای میخکوبی شده تحت بار زلزله

Year: 1394
COI: SMFE02_544
Language: PersianView: 370
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

شبنم زرآبادی پور - کارشناسی ارشد عمران مکانیک خاک و پی، دانشگاه تبریز
نسیم رزقجو - کارشناسی ارشد عمران مکانیک خاک و پی، دانشگاه تبریز
توحید اخلاقی - دانشیار گروه خاک و پی، دانشکده مهندسی عمران، دانشگاه تبریز

Abstract:

در این مقاله به بررسی اثر سربار بر روی جابه جایی افقی و قائم گود میخکوبی شده و ماکزیمم نیروی کششی موجود در میخها تحت شرایط لرزه-پرداخته شده است. همچنین در حالت شبه استاتیکی سطح گسیختگی بررسی شده است. مدل در FLAC-2D ای به کمک مدلسازی در نرم افرازنظر گرفته شده یک سازه با شیب رویه قائم و ارتفاع 10 متر است که میتواند نماینده یک گودبرداری دائم نیمه عمیق در نقاط شهری باشد. برایمدلسازی خاک، میخ و رویه به ترتیب از مدل موهر کولمب، المان الاستوپلاستیک کابل و المان تیر استفاده شده است. پس از تحلیل و بررسی،نتایج بدست آمده نشان می دهد، با افزایش سربار در لبه گود تغییر شکل افقی در عمق های کم، افزایش بیشتری به خود گرفته و با افزایش عمقکاهش می یابد و با فاصله گرفتن سربار از لبه گود، تغییر شکل ها در عمق یکنواخت بوده و می توان بیان کرد که سیستم میخکوبی به صورت صلبتمایل به حرکت دارد. در هنگامی که بار زیادی به مدل اعمال میشود نشست در زیر بار، بیشتر از نشست در رویه دیوار می باشد و ماکزیمم نشستصرفاً همیشه در رویه اتفاق نم یافتد. همچنین با بررسی فواصل مختلف در دوحالت استاتیکی و دینامیکی مشاهده شد با افزایش فاصله از گود، اثرسربار بر روی جابه جایی افقی و قائم گود کاهش می یابد تا جایی که اگر ساختمان به میزان ارتفاع طبقات از گود فاصله بگیرد، تاثیری بر رویجابه جایی افقی و قائم رویه ندارد. حداکثر نیروی داخلی در میخ های ناحیه یک سوم پایینی به وجود می آید، میخ ها در این ناحیه در شرایطبارگذاری لرزه ای کنترل کننده پایداری می باشند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SMFE02_544. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/431315/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
زرآبادی پور، شبنم و رزقجو، نسیم و اخلاقی، توحید،1394،بررسی پارامتریک اثر سربار بر روی گودهای میخکوبی شده تحت بار زلزله،2st National Conference on Soil Mechanics and Foundation Engineering ،Qom،https://civilica.com/doc/431315

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • علی ک‌پناه، سینا جدیان (1389)، برآورد بودهای طبیعی سازه‌های میخکوبی ... [Conference Paper]
 • Nemati, K. (2007). "Excavations and Excavation Supports, " Department of ...
 • Federal Highway Adm inistration, (2003) "Soil Nail Walls", Report No. ...
 • Tufenkjian, M.R., Vucetic, M. (1993). _ Seismic Stability of Soil ...
 • Tufenkjian, M.R., Vucetic, M. (2000). "Dynamic Failure Mechanism of Soil-Nailed ...
 • Hong, Y., Chen, R., Wu, C., Chen, J. (2005). "Shaking ...
 • Silvakumar Babu, G.L, Vikas pratap singh (2008) _ Numerical Analysis ...
 • Itasca Consulting Group, FLAC Manual, Minneapolis, Minnesota, 1999 ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 20,947
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support