ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی سیستم تهویه عرضی برای یک تونل جادهای درون شهری

Year: 1394
COI: HVAC06_004
Language: PersianView: 599
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سروش اسحاقی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک، دانشگاه علم وصنعت ایران؛
محمدرضا سلیم پور - دانشیار دانشکده مهندسی مکانیک، دانشگاه صنعتی اصفهان؛

Abstract:

امروزه با توجه به توسعه راهسازی در کشور، احداث تونل و مباحث مربوط به آن از اهمیت ویژهای برخوردار است. یکی از اصلیترین فعالیتها در این زمینه مربوط به تهویه تونل است. هدف از انجام تهویه، ایجادمحیطی مناسب از نظر میزان هوا، گازهای سمی و قابل انفجار و گردوغبار است تا افرادی که از تونل عبور می کنند، با محیطی سالم و امن مواجه شوند. انواع تهویه مکانیکی عبارت است از: تهویه طولی، تهویه عرضی وتهویه نیمه عرضی. معمولترین سیستم به کار گرفتهشده در کشور، روش طولی است که باوجود صرفه اقتصادی و سادگی طراحی و نصب، با مشکلات متعددیمواجه است که ازجمله میتوان به تهویه نهچندان مناسب در تونلهای طویل و با غلظت آلودگی بالا و نداشتن ایمنی در هنگام وقوع حادثه مانند آتشسوزی اشاره کرد.در این مقاله پس از تشریح عملکرد سیستم تهویه عرضی و مقایسه آنبا دیگر روشهای مرسوم، اصول و مراحل طراحی یک سیستم تهویه عرضی را به تفضیل بیان میکنیم و درنهایت یک تونل فرضی در نظر گرفته و یک سیستم تهویه عرضی برای آن طراحی مینماییم. برای یک تونل شهری دوطرفه با دو باند جادهای به طول 2100 متر، شدت جریان هوای لازم برای تهویه تونل و افت فشار در تونل به ترتیب 775/1 مترمکعب بر ثانیه و 396 میلیمتر آب محاسبه شد. بر اساس اینمقادیر، در طراحی تونل مذکور از چهار ساختمان تهویه که در هرکدام چهار فن با توان 587 کیلووات تعبیه شدهاست، استفاده شد. کانال های تخلیه و تغذیه نیز دارای سطح مقطع 33 مترمربع میباشند که در هریک از کانالهای فوق، 525 دریچه ورود یا خروج هوا، به فاصله 4 متر از یکدیگر قرار گرفته است.

Keywords:

تهویه تونل , روش تهویه عرضی , مقایسه روشهای تهویه تونل , طراحی سیستم تهویه تونل

Paper COI Code

This Paper COI Code is HVAC06_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/433629/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسحاقی، سروش و سلیم پور، محمدرضا،1394،طراحی سیستم تهویه عرضی برای یک تونل جادهای درون شهری،Sixth International Conference on Heating, Cooling and Air Conditioning،Tehran،https://civilica.com/doc/433629

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ت مدنی، حسن 13820، _ _ هخدمات فنی، مرکز نشر ...
 • خویشوند، محمد، 1389، " طراحی سیستم تهویه تونل توحید تهران ...
 • PIARK Comite on Road Tunnels , 2008, "Operational Strategies for ...
 • PIARK Comitee on Road Tunnes , 1999, ،:Vehicle Emissions And ...
 • PIARK Comitee on Road Tunnels, "Technical commite _ road Tunnels", ...
 • Bickel, John, O., 1982, "Tunnel Engneering Handbook" , Van Nostrand ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 22,547
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  مقالات پیشنهادی مرتبط

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support