Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

جایزه بهره وری و تعالی شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی

Year: 1386
COI: IRIMC05_154
Language: PersianView: 1,128
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مهدی اقبال سرابی - مدیر بهبود بهره وری و تحقیقات شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی

Abstract:

شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با زیرمجموعه امورها و ادارات خود که در حدود 60 شهر می باشد و یکی از بزرگترین شرکت های خدماتی از بعد گستردگی محدوده جغرافیایی و تعداد مشترکین در کشور می باشد، از سالها پیش و در حدود بیش از یک دهه قبل از دغدغه ارائه خدمات بهتر را داشته و برای تحقق آن تجربیاتی را اندوخته که آخرین آن تدوین و اجرای جایزه بهره وری و تعالی است. اگر به حرکت های کیفیت خواهی در کشور نگاهی بیاندازیم، در می یابیم که ما در زمینه مفاهیم کیفیت و تعالی قصور بزرگی داشته ایم و آن اینکه متاسفانه اقدامی موثر به منظور بومی نمودن آنها تاکنون صورت نگرفته است و این خلا بزرگ هر روز عمیق تر می شود. شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی در راستای ماموریت محوله به آن و به منظور انجام هر چه بهتر آن بر خود این وظیفه را تکلیف نموده تا با بهره گیری از مدلهای وارداتی و لحاظ شرایط درون سازمانی و کشوری، مدلی را به جهت ارزیابی عملکرد امورهای آب و فاضلاب شهری اجرا می نماید. مجموعه اقدامات صورت گرفته و بهبود مستمر آنها منجر به اندوختن تجربه پیش روی است که از سال 1377 تا کنون محقق شده و توانسته است شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی را در شناسایی جایگاه خود و زمینه های قابل بهبود در واحدهای صفی کمک نموده و نتایج اجرای آن در کسب رتبه های برتر آن واحدها در سطح شهرستان و یا در شهر خود حاکی از اثربخش بودن مدل می باشد. در ادامه این تجربه سعی شده است ضمن معرفی مدل، مروری بر تجربه کسب شده داشته باشیم تا بتوان از نتایج آن در دیگر سازمان هایی که دارای واحدهای صفی و یا نمایندگی هایی ارائه خدمان می باشند بهره جست.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRIMC05_154. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/43547/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اقبال سرابی، مهدی،1386،جایزه بهره وری و تعالی شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی،5th International Management Conference،Tehran،https://civilica.com/doc/43547

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • امیران، حیدر، راهنمای گام به گام سرآمدی، انتشارات شرکت مشاورین ...
  • دبیر خانه جایزه ملی بهره وری، انتشارات موسسه مطالعات بهره ...
  • علیزاده شیرزادی، رضا، شاخصهای عملکرد شرکتهای توزیع آب، انتشارات انجمن ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Company
Paper count: 1,915
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support