Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیرات اکولوژیکی بهره برداری از معادن مس برروی محیط زیست

Year: 1394
COI: ASECONF01_133
Language: PersianView: 496
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مرجان اسدی هارونی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
راضیه رحیمی - هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک
سید مسعود منوری - دانشکده محیط زیست و انرژی ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
مصطفی رحیمی - دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک

Abstract:

بشر همواره از زمین و منابع آن جهت رفع نیازهای خود استفاده نموده است. استفاده از منابع زمین و معادن امروزه به یک دانش پیشرفته بدل گشته که در کنار رشد فنی، اثرات آن بر جوامع محلی و محیط زیست قابل چشم پوشی نمی باشد.معادن بسته به مواد موجود، دارای پتانسیل آلودگی متفاوتی در کلیه مراحل (ساختمانی، استخراج و بهره برداری) بر محیط اطراف خود می باشند. در این تحقیق به بررسی اثرات زیست محیطی معدن طلا و مس دالی واقع در استان مرکزی در فازهای ساختمانی و بهره برداری پرداخته شده است. برای این منظور از مدل پاستاکیا و نرم افزار ریم 1 استفاده شده که طی آن اثرات بر 4 محیط فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی، اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و فنی مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. برای رسیدن به این هدف از نقشه های موضوعی با استفاده از نرم افزار جی آی اس 2 استفاده شده و مختصات منطقه مورد مطالعه نیز با استفاده از برنامه گوگل ارث 3 مشخص گردیده است. همچنین تحقیقات میدانی به منظور بررسی وضع موجود و مقایسه آلودگی هوا و تراز صوتی منطقه با استاندارد های سازمان مجیط زیست انجامپذیرفته است.طبق تجزیه و تحلیل نتایج بدست آمده از نرم افزار ریم بیسیک 4، محیط بیولوژیکی در درجه اول و بعد از آن محیط فیزیکوشیمیایی بیشترین اثرات منفی ناشی از ساختمان و بهره برداری از معدن را پذیرا خواهد بود و محیط اقتصادی و فنی و بعد از آن اجتماعی و فرهنگی بیشترین تاثیرات مثبت را خواهند پذیرفت.از آنجایی که تاثیرات منفی ناشی از معدن بیشتر در فاز آ 5 و قابل مدیریت می باشن با اجرای تمهیدات کاهش آلودگی و تخریب محیط زیست و نیز پایش مستمر می توان از شدت خسارات آنها بطور قابل توجهی کاست.

Keywords:

معدن , ارزیابی اثرات زیست محیطی , مدل پاستاکیا , جی آی اس , ریم بیسیک , گوگل ارث

Paper COI Code

This Paper COI Code is ASECONF01_133. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/436005/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسدی هارونی، مرجان و رحیمی، راضیه و منوری، سید مسعود و رحیمی، مصطفی،1394،تاثیرات اکولوژیکی بهره برداری از معادن مس برروی محیط زیست،International Conference on New Research in Agricultural and Environmental Sciences،https://civilica.com/doc/436005

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 38,373
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support