ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اقتصاد کشاورزی حفاظتی

Year: 1394
COI: MRMEA01_243
Language: PersianView: 384
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نرگس میرزایی تبار - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کشاورزی
لیلا فرآورده - موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور

Abstract:

جهان امروز از عدم پرهیز برای مصرف منابع طبیعی و آسیبرسانی به محیطزیست رنج میبرد، با ادامه این روند برای نسل آینده چیزی باقی نخواهدماند. برای اینکه از نظر صرفه اقتصادی، زیست محیطی، بهره مناسب از منابع آب، خاک و منابع تجدیدناپذیر در همه زمان سود بریم نوعی شیوه کشت بنام کشاورزی حفاظتی را معرفی میشود. کشاورزی حفاظتی ) CA ( با هدف استفاده بهتر از منابع کشاورزی از طریق مدیریت خاک، آب و سایر منابع محدود است. که بهحفظ محیطزیست و به تولید محصولات کشاورزی پایدار کمک خواهدکرد. بنابراین کشاورزی حفاظتی را این چنین تعریفمیکنیم: راهکار حفظ منابع کشاورزی با هدف افزایش و پایداری تولید محصولات کشاورزی همراه با حفظ محیط زیست. به بیان دیگر کشاورزی حفاظتی راهکاری مناسب برای حفظ و اصلاح منابع کشاورزی با هدف افزایش تولید و پایداری محصولهمراه با حفظ محیط زیست است و مجموعه عملیاتی همچون تناوب زراعی، حفظ بقایای گیاهی در سطح خاک برای بازسازی و حاصلخیزی خاک و حداقل به هم زدن خاک که در اصطلاح کشاورزی حفاظتی نامیده میشود. کمبود آب از یک طرف و استفاده بیرویه و غلط از منابع آب از طرف دیگر، تهدیدی جدی برای محیط زیست و منابع طبیعیتلقی میشود. امروزه منابع آب در دنیا از اهمیت ویژهای برخورداراست. حاصلخیزی خاک یکی از مهمترین عوامل موثر در عملکرد و کیفیت محصولات کشاورزی است. برای تحقق پایداری در تولید، باید توسعه و رونق کشاورزی که رابطه مستقیم با خوداتکایی در تامین مواد غذایی و امنیت اقتصادی دارد مورد توجه و حمایت ویژه مسئولان قرار بگیرد

Keywords:

کشاورزی حفاظتی، توسعهپایدار، اقتصاد، پایداری

Paper COI Code

This Paper COI Code is MRMEA01_243. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/436911/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میرزایی تبار، نرگس و فرآورده، لیلا،1394،اقتصاد کشاورزی حفاظتی،International Conference on Modern Research`s in Management, Economics and Accounting ،،،https://civilica.com/doc/436911

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • مقدمه ای برترویج فناوری های حفاظتی، دکتر محمدرضا محبوبی دانشیار ...
 • همت، ع. و م.ر. مصدقی. (1380). خاک‌ورزی برای تولید محصول ...
 • الکوک. رالف.سیستم های تراکتور و ادوات خاک ورزی. مترجم: علیمردانی ...
 • فرهنگ کشاورزی و منابع طبیعی. الماسی مرتضی. برقعی علی محمد. ...
 • اصول و مبانی زراعت 1376 . خواجه پور، ...
 • سازمان جهاد کشاورزی مدیریت ترویج و هماهنگی(1388. خاک ورزی حفاظتی ...
 • کوچکی، ع. م، حسینی و ح. خزراعی. (1376). نظام‌های کشاروزی ...
 • Hajabbas, M.A. and A. Hemmat. 2000. Tillage imacts on aggregate ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
  این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support