ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی سهم هر یک از ابعاد فرهنگ سازمانی بر عملکرد کارکنان مطالعه موردی: شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران

Year: 1394
COI: MRMEA01_290
Language: PersianView: 262
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میثم صلواتی - کارشناس بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران
مریم خورشیدی - کارشناس آمار و انفورماتیک شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران
علی اکبر خورشیدی - بازنشسته وزارت نیرو

Abstract:

نظر به اهمیت شناخت فرهنگ هر سازمان و تاثیر آن بر کارآیی و اثربخشی در سازمان ها و نقش مهم آن در توانمند سازی کارکنان، در پژوهش حاضر به بررسی سهم هر یک از ابعاد فرهنگ سازمانی بر عملکرد کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران پرداخته شده است. پژوهش حاضر از نظر هدف کاربردی و از نظر ماهیت روش توصیفی پیمایشی است. جامعه آماری پژوهش، تعداد 06 نفر از کارکنان ستادیشرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران می باشد که با توجه به جدول کرجسی مورگان، حجم نمونه برابر - 25 نفر به روش نمونه گیری تصادفی انتخاب شدند. ابزار گردآوری داده ها، پرسشنامه استاندارد فرهنگ سازمانی کامرون و کویین با 52 سوال و پرسشنامه عملکرد شغلی پاترسون با 52 سوال می باشد. سنجش پایایی پرسشنامه ها از طریق آلفای کرونباخ بررسی و مقدار آن به ترتیب0/72,0/8 محاسبه گردیدسپس داده ها در محیط نرم افزاری spss ساماندهی و از طریق آماره های توصیفی و آزمون فریدمن مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. یافته ها نشان می دهد که سهم هر یک از ابعاد فرهنگ سازمانی بر عملکرد کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران یکسان نبوده، بطوری که مولفه فرهنگ ایدئولوژیک با میانگین3/09 و فرهنگ سلسله مراتبی با میانگین1/56 بیشترین و کمترین اثر را بر عملکرد کارکنان دارند.

Keywords:

فرهنگ سازمانی، عملکرد کارکنان، شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران

Paper COI Code

This Paper COI Code is MRMEA01_290. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/436956/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
صلواتی، میثم و خورشیدی، مریم و خورشیدی، علی اکبر،1394،بررسی سهم هر یک از ابعاد فرهنگ سازمانی بر عملکرد کارکنان مطالعه موردی: شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران،International Conference on Modern Research`s in Management, Economics and Accounting ،،،https://civilica.com/doc/436956

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Cropanzano, D.P. (2010). A Conceptual model of e ntrepreneurship asfirm ...
 • Macintosh, K Doherty, L. (2013) The effect of organizational culture ...
 • Lavoson, Sh. (2011). Examining The Relationship Between Organizational CultureAnd Knowledge ...
 • Kym. C, George, F. (2011) The relationship between organizational ulture ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Company
  Paper count: 1,713
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support